Orientační bežci zo Sokola Pezinok opäť medailoví

Október 2014 / Prečítané 545 krát

   Cez víkend 18. a 19. 10. sa pezinskí orientační bežci zúčastnili Majstrovstiev Slovenska v šprinte zmiešaných štafiet a na dlhej trati.
   Miestom konania pomerne novej disciplíny v orientačnom šprinte zmiešaných štafiet bol v sobotu lesopark v okolí bratislavskej Iuventy.
   Na štart sa mohli postaviť dvojčlenné štafety zložené z muža a ženy z jedného klubu, pričom každý člen štafety bežal dvakrát. Prvá vždy štartovala žena, po absolvovaní trate odovzdala štafetu mužovi, ten opäť žene a tá opäť finišujúcemu mužovi. Do kategórie sa štafety mohli prihlasovať podľa veku mladšieho člena, a tak nebolo výnimkou, že s mladými výkonnými pretekármi medzi kontrolami v lese súťažili v tej istej kategórii aj zaslúžilí veteráni.
   Vynikajúci výsledok dosiahli pretekári z klubu Sokol Pezinok Eva Pijáková a Vladislav Piják, ktorí si v kategórii starších veteránov odniesli zlatú medailu a titul majstrov Slovenska.
   Z ďalších výsledkov KOB Sokol Pezinok: MW55 1. miesto Eva Pijáková a Vladislav Piják, MW55 2. miesto Soňa Kavecká a Ivan Oravec st., MW14 2. miesto Ema Havlíková a Dominic Ditri, MW45 3. miesto Iveta Pijáková a Jaroslav Piják.
   Majstrovstvá Slovenska pokračovali v nedeľu pretekmi na dlhej trati. Miestom konania boli karpatské lesy nad obcou Mariánka.
   Organizátori pripravili v kopcovitom teréne náročné preteky, ktoré preverili predovšetkým fyzickú kondíciu pretekárov. Pretekári z Klubu Sokol Pezinok presvedčili, že ani v takýchto podmienkach sa nedajú zahanbiť a predovšetkým vo veteránskych kategóriách si odniesli viacero titulov majstrov Slovenska či medailových umiestnení: W40-E 1. miesto Katarina Fedorová, W50-E 1. miesto Iveta Pijáková, W60-E 1. miesto Soňa Kavecká, M60-E 1. miesto Vladislav Piják MW-10R 2. miesto Andrej Havlík W-20E 2. miesto Barbora Pijáková, M55-E 2. miesto Jozef Fedor, K3 2. miesto Peter Holicek, W35-E 3. miesto Ľubica Toporová, W55-E 3. miesto Darina Poláčková.

 

(jp)

 


Ohodnoťte článok: