Dve úspešné podujatia už máme za sebou...

Október 2014 / Prečítané 1499 krát

   OZ CRESCENDO v spolupráci s divadlom Balaclava a Klubom mladých pri CVČ pripravilo v piatok 24.10. v prístavbe CVČ podujatie s názvom MOVIE-NIGHT. Ide o rozbiehajúci sa projekt, ktorého cieľom je spájať predovšetkým mladých ľudí, zaujať ich hudbou, divadlom a kultúrou všeobecne, no má za úlohu aj provokovať, otvárať témy, ktoré neraz rozdeľujú verejnosť. Večer sa niesol v klubovom duchu, v príjemnom prostredí Zámockého parku. Atmosféru večera prifarbili tóny priečnych fláut, na ktoré hrali Peťa Noskovičová a Lucia Radová. Po ich vystúpení nasledovalo premietanie dokumentárneho filmu Zuzany Piussi OD FICA DO FICA. To, že film v nás intenzívne zarezonoval, potvrdila aj následná spontánna diskusia. Tým sa splnil aj cieľ organizátorov, ktorým bolo vytvoriť mladým ľuďom priestor, v ktorom dominuje sloboda.
   Po ich vystúpení nasledovalo premietanie dokumentárneho filmu Zuzany Piussi OD FICA DO FICA. To, že film v nás intenzívne zarezonoval, potvrdila aj následná spontánna diskusia. Tým sa splnil aj cieľ organizátorov, ktorým bolo vytvoriť mladým ľuďom priestor, v ktorom dominuje sloboda.
V týchto intenciách budú pokračovať aj ďalšie večery, na ktoré vás srdečne pozývame. Najbližšie 7.11. o 19.00 h na premietanie filmu NEMOC TRETEJ MOCI, ktorého autorkou je taktiež Zuzana Piussi.
Aj pri ďalšom projekte, ktorý sme organizovali, sme sa zamerali na mladého diváka, no tentokrát aj s podporou Pezinského kultúrneho centra. 29.10 sa v malej sále Domu kultúry uskutočnilo predstavenie divadelného súboru DEMOSCÉNA z Trnavy, ktorý sme pozvali do Pezinka. Ide o mladý ochotnícky súbor, ktorý má k nášmu divadlu Balaclava blízko. Vždy sme sa totiž snažili o čo najintenzívnejšiu spoluprácu s mladými ľuďmi v našom okolí, ktorí majú záujem o divadlo. Sme veľmi radi, že v Trnave sa takí našli a darí sa nám spoločne napĺňať náš zámer. Divadlo DEMOSCÉNA sa nášmu publiku predstavilo inscenáciou POULIČNÉ ZÁBERY, ktorú si mali možnosť pozrieť počas doobedňajšieho predstavenia gymnazisti a večer široká verejnosť. Autorom hry POULIČNÉ ZÁBERY je Daniel Domorák. Touto formou sa chcem poďakovať všetkým, ktorí sa na projektoch podielali, no moja vďaka patrí v prvom rade divákom, ktorí na týchto podujatiach vytvorili neopakovateľnú atmosféru a motivujú nás k ďalšej práci. Vážime si vašu podporu!
  

 

Juraj Hanulík, predseda OZ CRESCENDO

 


Ohodnoťte článok: