TV PEZINOK – 16 rokov od prvého obrazového vysielania

Október 2014 / Prečítané 545 krát

   16. októbra 1998 odštartovala TV PEZINOK svoje obrazové vysielanie. Dianie v meste a okolí môžete na svojich obrazovkách sledovať už 16. rok.
   Televízia od svojho vzniku vysiela v káblových rozvodoch UPC. Program je v súčasnosti šírený aj prostredníctvom káblového operátora SWAN. Vysielanie prostredníctvom DVB-T vysielača na 41. kanáli doplnilo predchádzajúce spôsoby distribúcie signálu do domácností.
   TV PEZINOK sa oplatí sledovať nielen v televízii, ale aj na internete. Môžete sa o tom presvedčiť na stránke www.tvpezinok.sk, či na našom facebookovom profile.. „ Chceme z našej stránky vytvoriť naozaj aktuálny spravodajský server, ktorý ponúka komplexné informácie o živote v meste. Okrem spravodajstva na nej nájdete videosprávy a archív relácie Týždeň. Na stránke je možné sledovať naše online vysielanie, a to aj cez mobilné telefóny“ hovorí riaditeľ Peter Bittner.
   Od uvedenia prvej relácie v októbri 1998 sa toho zmenilo naozaj dosť. TV PEZINOK vznikla ako spoločnosť s ručením obmedzeným so 100% účasťou Mesta Pezinok. Na založení televízie malo významný podiel vtedajšie zastupiteľstvo, vtedajší primátor Ing. Ivan Pessel a poverený riaditeľ prof. PaedDr. René Bílik, CSc. Funkciu valného zhromaždenia a konateľa televízie zastáva Mgr. Oliver Solga. Dozornú radu tvorili v minulosti členovia mestskej rady, v súčasnosti poslanci a odborníci v mediálnej oblasti. Jej predsedom je Mgr. Adam Solga.
   Okrem každodennej práce v oblasti spravodajstva a publicistiky realizuje televízia aj väčšie projekty lokálneho, celoslovenského aj medzinárodného rozsahu. Počas rokov vzniklo množstvo dokumentov, ktoré mali možnosť vidieť diváci takmer na celom Slovensku. TV PEZINOK je aktívna nielen ako informačné médium, ale vystupuje v regióne aj ako iniciátor a partner množstva kultúrnych, charitatívnych, vzdelávacích a ďalších podujatí.
   Televízia je členom LOToSu – Spolku lokálnych televíznych staníc Slovenska, ktorý momentálne zastrešuje 45 lokálnych televízii.
   Tvorba TV PEZINOK získala množstvo ocenení na rôznych festivaloch. TV PEZINOK patrí aktuálne, spolu s ďalšími dvoma televíziami, 1. miesto v celkovom počte ocenení počas 15 ročníkov tohto festivalu. Od odbornej poroty za toto obdobie získala spolu 17 cien.
   Úspechy televízia dosiahla aj v medzinárodnej konkurencii na československej prehliadke filmovej tvorby Kafka v Kopřivnici či na Medzinárodnom festivale lokálnych televízií Zlatý žobrák v Košiciach. V zbierke sa okrem iných nachádzajú aj ocenenia z filmových súťaží Cineama, v súťaži diel s protidrogovou tematikou či ocenenia od Literárneho fondu.
   Na záver slová konateľa – riaditeľa TV PEZINOK, s.r.o. Petra Bittnera: „ Ďakujeme našim divákom za doterajšiu priazeň a našim partnerom za spoluprácu. Sme si vedomí, že vždy je možné zvyšovať kvalitu programu. K vyššej úrovni môžete prispieť aj vy – svojimi námetmi, pripomienkami a názormi. Očakávame ich na e-mailovej adrese tvpezinok@stonline.sk .
   Za naším sloganom „UVIDÍTE, ŽE SA UVIDÍTE“ je snaha o vytvorenie priestoru na prezentovanie aktivít aktívnych ľudí v regióne. Radi by sme boli aj naďalej vašou obľúbenou domácou televíziou.“

 


Ohodnoťte článok: