Gymnastky cez leto nezaháľali

September 2014 / Prečítané 1726 krát

Timea Oravcová (vľavo) a Lea Sabo s choreografiou "Arriva!", s ktorou získali na svetovom šampionáte 5. miesto.   V ŠK Juventa Bratislava pôsobia mladé pezinské gymnastky Michaela Mozolíková a Terézia Sluková z Gymnázia a Timea Oravcová a Alexandra Paladi zo ZŠ Kupeckého ul. Na júnových majstrovstvách SR v modernej gymnastike obsadila Timea 5. miesto (mladšie žiačky) a Michaela 6. miesto (mladšie juniorky).
Timea Oravcová (vľavo) a Lea Sabo s choreografiou "Arriva!", s ktorou získali na svetovom šampionáte 5. miesto.

   Obe gymnastky sa cez prázdniny zúčastnili náročného sústredenia v Sofii, kde trénovali pod vedením skúsených bulharských tréneriek.
    V klube okrem disciplín športovej gymnastiky sa venujú aj show dance. Cez prázdniny starostlivo trénovali na septembrové Majstrovstvá sveta Show Dance v Prahe. ŠK Juventa mal v žiackej a juniorskej kategórii nominovaných šesť choreografií. V kategórii duá Timea Oravcová spolu s Leou Sabo v konkurencii 35 choreografií obsadili s „Arriva“ krásne piate miesto. T. Oravcová, A. Paladi a T. Sluková účinkovali aj v ďalších dvoch väčších detských choreografiách s názvom „HuHa šamani“, ktorá získala 6. miesto a „Zjem ťa“ 12. miesto. Michaela Mozolíková s ďalšími dievčatami v juniorskej kategórii s choreografiou „Otroctvo Egypta“ sa dostali do semifinále, kde obsadili 9. miesto.

 

(mo)


Ohodnoťte článok: