Nadšení reprezentanti!

September 2014 / Prečítané 1328 krát

  

 Primátor mesta Pezinok Oliver Solga prijal v historických priestoroch Starej radnice hráčov a funkcionárov slovenskej basketbalovej reprezentácie v súvislosti s ich pobytom v Pezinku počas kvalifikačných zápasov ME 2015, ktoré sa hrali práve v našom meste.
   Prijatie bolo mimoriadne srdečné nielen preto, že primátor Solga sa netají svojím záujmom o basketbal, ale tiež preto, že reprezentačným trénerom je Pezinčan Milan Černický. Rovnako je Pezinčan aj generálny sekretár SBA Ľubomír Ryšavý. Navyše Pezinok bol v nedávnej minulosti domovským klubom niekoľkých hráčov, dnešných reprezentantov, napr. Mareka Kozlíka, Nenada „ Neša “ Miloševiča. Ďalší, Andrej Kuffa, sa dokonca vyznal, že v našom meste má svoje korene.
   Basketbalisti Slovenska si pripili dobrým pezinským vínom. Pochvaľovali si výborné podmienky, ktoré im naše mesto poskytlo v príprave i kvalifikácii, keď sa na mesiac stalo ich druhým domovom. Viacerí boli nadšení a vyzdvihli, že Pezinok je mestom, ktoré žije športom, ale aj kultúrnymi a spoločenskými podujatiami, na ktorých sa mohli osobne zúčastniť vo vzácnom čase voľna.
   Aj keď naši reprezentanti v troch domácich kvalifikačných zápasoch nedosiahli ani jedno víťazstvo, pezinské publikum ich podporovalo v dobrom aj zlom. Pre Pezinok a tunajších fanúšikov je skvelé, že aj s podporou Mesta sme nielen videli dramatické súboje, ale zároveň si pripomenuli, že šport spod deravých košov tu má aj naďalej svoje miesto a až vyrastú nové
talenty, možno sa vráti na basketbalovú mapu Slovenska.

 

(r)