Pezinok hostil basketbalový seminár trénerov

September 2014 / Prečítané 1410 krát

   Dňa 24. 8. 2014 sa v našom meste konal prestížny basketbalový seminár určený trénerom. Táto akcia sa uskutočnila v spolupráci s Mestom Pezinok, Slovenskou basketbalovou asociáciou a svoju podporu vyjadril aj basketbalový klub nášho mesta BK Pezinok.
   Akcie sa zúčastnilo celkom 15 trénerov z celého Slovenska, čo svedčí o zaujímavom programe seminára. K výrazným osobnostiam z radov prednášajúcich pratril František Ron, ktorého si Pezinok pamätá ako najúspešnejšieho trénera nášho extraligového družstva.
    Basketbalový seminár prebiehal v športovej hale na Komenského ulici a do praktických ukážok pre trénerov boli zapojení hráči juniroského družsta BK Pezinok, pre ktorých to bola vynikajúca skúsenosť, čo sa týka nových trendov v postavení hry, ale rovnako aj príležitosť vidieť mnohých úspešných trénerov z celého Slovenska.
   Zastúpenie na seminári mali taktiež tréneri BK Pezinok, Mgr. Peter Gyepes, Bc. Richard Duffala, Rudolf Duban a Mrg. Vladimír Kuznecov, ktorý ešte ako hráč pôsobil pod vedením trénera Františka Rona.
   Táto akcia podporila návrat basketbalu do mesta Pezinok a stretla sa s dobrou účasťou a veľmi pozitívnym ohlasom. Spokojnosť bola aj na strane organizátorov, ktorí sa na podobnej akcii budú podieľať aj v budúcnosti.

 

(BKP)

 


Ohodnoťte článok: