Priatelia z Mladej Boleslavi nám opäť priniesli krásu i zábavu

September 2014 / Prečítané 1311 krát

   Po dvoch rokoch sme privítali 22. – 24. 8. 2014 na DŇOCH MLADEJ BOLESLAVI V PEZINKU priateľov z Mladej Boleslavi.
   Už v prvý večer, ktorý sa konal v rámci podujatia „Wine and art“ na nádvorí Malokarpatského múzea, sa nám predstavila Alexandra NIKLÍČKOVÁ – ČEDÍKOVÁ. Živel, ktorý nás svojou autorskou tvorbou a bravúrnou hrou na harmonike rozosmial, ale aj prinútil rozmýšľať – to všetko v jednom okamihu.
   V sobotu sa mladoboleslavské DIVADLO HEČ – Seniorská kapela zapojilo na Radničnom námestí na „Fyzulnačke“ nielen do varenia fazuľovej polievky, ktorá nesmierne chutila hlavne vegetariánom – veď ich kotol sa vyprázdnil medzi prvými – ale súťažiacich i návštevníkov zabávali jeho členovia v krátkych predstaveniach Řemesla, Mlynářské písničky, či Z pohádky do pohádky – písničky z mladoboleslavska. Entuziazmus, optimizmus a radosť, ktoré prýštili z účinkujúcich pod vedením pani Mgr. Heleny ČERVENEJ, snáď nadchli každého. Páčili sa deťom, dospelým, ba i odborníkom. A keď sme sa dozvedeli, že jedna z tancujúcich a spievajúcich dám má 87 rokov, tak diváci snímali pomyselné klobúky.
   Podvečer sa konala za účasti primátora mesta Pezinok Mgr. Olivera SOLGU a riaditeľa spoločnosti Kultura města Mladá Boleslav PhDr. Pavla FILIPA vernisáž výstavy obrazov s figurálnou tématikou pani Světlany ŽALMÁNKOVEJ pod názvom NĚŽNÁ KRÁSA ŽENY. Nádheru ženských portrétov (akryl) umocnil spev zoskupenia 4TRIO.
   V nedeľu si naši priatelia so záujmom prezreli priestory Malokarpatskej knižnice a dozvedeli sa od jej pani riaditeľky veľa interesantných novôt.
   Podujatie, ktoré dramaturgicky, producentsky i organizačne malo pod palcom Pezinské kultúrne centrum pod záštitou Mesta Pezinok, sa stretlo so záujmom pezinčanov i návštevníkov z okolia.
   Na začiatku sme si dovolili nazvať mladoboleslavákov priateľmi. A nie je to formálne. Pretože nielen kvôli dlhovekosti partnerstva medzi Pezinkom a Mladou Boleslavou, nielen kvôli jazykovej bezbariérovosti, ale hlavne kvôli priateľstvám sa tešíme na ďalšie a ďalšie vzájomné stretnutia.

 

Ing. Ingrid Noskovičová, riaditeľka PKC

 


Ohodnoťte článok: