Egyptská kráľovná v pezinskom kameňolome

September 2014 / Prečítané 1478 krát

FOTO: TV Pezinok   Aj keď koniec augusta priniesol neobvykle sychravé počasie, vo štvrtok 28. navštívili tisíce ľudí pezinský kameňolom, aby sa stali svedkami nezvyčajného kultúrneho podujatia. Uprostred Malých Karpát sa totiž na obrovskom pódiu odohrával zhudobnený príbeh legendárnej egyptskej kráľovnej Kleopatry a jej dvoch životných lások Cézara a Marka Antónia.
   V muzikáli známeho českého hitmejkera Michala Davida mali slovenskí diváci možnosť vidieť v hlavných úlohách vynikajúcu Kamilu Nývltovú (Kleopatra), obľúbeného „Pepu“ Vojtka (Marcus Antonius) a neobvykle i Daniela Hůlku (Caesar). Na tomto výnimočnom predstavení, ktoré organizovala agentúra Silvi Production, sa, zúčastnil aj režisér Filip Renč a samozrejme, i autor Michal David. Ten si ešte pred muzikálom zaspomínal na beznádejne vypredaný koncert, ktorý na pezinskom amfiteátri odohral pred dvomi rokmi.
   Predstavenie sa v unikátnych exteriéroch pezinského kameňolomu mohlo uskutočniť len vďaka všestrannej podpore vedenia Mesta Pezinok a Mestského podniku služieb, ktorý je správcom objektu. Pri takomto nevšednom projekte, ktorý tisícom návštevníkov priniesol neopakovateľný zážitok a Pezinku urobil skvelú reklamu nielen po Slovensku, ale aj za jeho hranicami, je to viac ako opodstatnené gesto i vzhľadom na to, aká nákladná a komplikovaná bola pre organizátorov jeho príprava a realizácia.
   Na druhý deň po predstavení producent a autor muzikálu Michal David pozval pezinského primátora Olivera Solgu na pracovné raňajky, na ktorých mali príležitosť prediskutovať možnosti ďalšej spolupráce. Výsledkom tohto stretnutia bol prísľub, že na budúci rok by sme v kameňolome mali byť svedkami podobného grandiózneho podujatia. O usporiadanie podobných projektov majú navyše záujem aj ďalší organizátori hudobných a divadelných podujatí.

 

(r)


Ohodnoťte článok: