Milan, neblázni!

September 2014 / Prečítané 1573 krát

   Čím bližšie je deň volieb, tým viac lží, nezmyslov a hlúpostí o sebe čítam a počúvam. Nielen v Srdci Pezinka a na facebooku. Ešte pred žiadnymi voľbami sa na moju hlavu nevylialo toľko špiny ako teraz. A potom sa dočítam nehoráznosť z pera Milana Grella, že to on si musí zvyknúť, ako sa pred voľbami podsúvajú ľuďom klamstvá, konšpirácie, fatamorgány a ukazuje pritom prstom na mňa.
   Tieto riadky by som zrejme nikdy nenapísal, keby Milan Grell už pred polrokom nezačal špinavú kampaň proti mne. Vtedy totiž zaútočil na najnižšie pudy závistlivcov, keď odrazu kritizoval môj plat, ktorý mi kedysi sám schvaľoval a ešte pred rokom potvrdil.
   Odvtedy on ani jeho nohsledi nepoľavili. Naopak, vymyslia si čokoľvek, lebo im chýbajú argumenty, no najmä im chýba vízia, ako by mal Pezinok vyzerať a kam by sa mal uberať. Priživovať sa na cudzích projektoch, pár mesiacov pred voľbami sa tváriť ako filantrop a kupovať si ľudí za fotoaparáty a sponzorské vie každý. A potom to na Slovensku vyzerá tak ako vyzerá...
   Pripomínam, že túto vojnu som nezačal ja. Neútočil som a neútočím. Nechcel som konfrontáciu, ale vecnú diskusiu o tom, čo robíme dobre a čo sa dá robiť aj lepšie. Lenže najprv pošliapavali moju prácu a prácu mojich kolegov, teraz už aj moju česť. Preto sa bránim, či sa to niekomu páči alebo nie!
   Uvediem aspoň niekoľko príkladov, ako sa pred voľbami falšuje realita. Môj protikandidát Milan Grell sa posťažoval na facebooku, že nemôže zbierať podpisy na kandidačné listiny na trhovisku na Kupeckého ulici. Úplne stačilo, že len naznačil, že tuší, kto za zákazom stojí a kto sa bojí pomsty primátora. A hneď za jeho nariekaním nad nespravodlivosťou sa ako na objednávku objavil prihlúply anonym a presne pomenoval pôvodcu Grellových problémov na trhovisku (samozrejme, vraj som to ja). A Milan, verný svojmu ústrednému volebnému heslu „Myslíme to úprimne“ (viď drahý reklamný megaboard na priečelí Polikliniky), sa ani len slovkom nezmienil, že to on urobil chybu, že zbieral podpisy a agitoval na súkromnom pozemku, teda trhovisku, ktoré má nielen svojho majiteľa, ale aj schválený trhový poriadok. A tiež, asi z „vrodenej slušnosti“, zatajil, že ani Mesto ani Solga s týmto trhoviskom ani jeho majiteľom nemá nič spoločné.
   Inou ilustráciou úprimnosti Milana Grella a jeho Srdca je prípad školského dvora na Holubyho ulici. Áno, školského dvora (nie parkoviska!), na ktorom mesto vybudovalo chodník pre peších a veľkoryso dovolilo bezplatne ľuďom parkovať. Žiaľ, keď naprší, parkuje sa aj v kalužiach vody. Pamflet Srdce Pezinka, Grellova hlásna trúba, však „ zabudol “ vo svojom štvrtom čísle spomenúť, že dvor do veľkej miery zničili ťažké mechanizmy a nákladiaky pri výstavbe bytovky pána Grella. A už vôbec nespomenul, že by bytovku nikdy nebol postavil, keby Mesto, opäť veľkoryso, neumožnilo jeho klientom parkovať na tomto dvore a tiež mimo dvora, pretože nemal dostatok parkovacích miest v podzemí. A to všetko za môjho primátorovania.
   Z balíka „čistej úprimnosti“ je aj projekt hokejového areálu, ktorý predložili do zastupiteľstva minulý rok. Bol to honosný súbor stavieb zaberajúci osem hektárov Rozálky. Problém nastal po predložení projektu pri otázkach poslancov zastupiteľstva, ktorí sa pýtali, kto – okrem architekta, ktorý zámer prezentoval – za týmto projektom stojí. Nastalo dlhé mlčanie. Na opakované naliehanie poslancov sme sa dozvedeli, že z časti aj Milan Grell. Poslanci vycítili, že ide o projekt za milióny eur s nejasným pozadím a ešte nejasnejším financovaním a preto ho v hlasovaní odmietli.
   O tom sa však v Srdci Pezinka a ani na blogu „slušného“ Milana Grella, ktorý to „myslí úprimne“ nedočítate.
   Preto ťa, Milan, vyzývam, neblázni, neťahaj ľudí za nos a nerozdeľuj pezinskú verejnosť! Prestaň démonizovať moju osobu a ak mi niečo chceš povedať, povedz mi to ako chlap do očí. Rozumiem, že si nervózny, lebo si aj s prívržencami zacítil príležitosť zmocniť sa funkcií. Ale obviňuješ ma úplne neprávom z nejakej antikampane voči tebe. Chápem, že si z toho v strese, veď si stačí spomenúť na nedávne prezidentské voľby, keď sa len potvrdilo, že kandidát, ktorý sa obmedzil na osočovanie druhej strany, pohorel na celej čiare. Občania najlepšie vedia, kto je kto a kto má čo za ušami...

 

Oliver Solga


Ohodnoťte článok: