BSK: V pezinských škôlkach pribudli ihriská, krytá terasa a letná učebňa

September 2014 / Prečítané 1440 krát

   Župan BSK Pavol Frešo dnes počas župného štvrtka odštartoval kontrolu 76 podporených projektov na materských školách v celom kraji. Nové bezpečnostné prvky, letná učebňa alebo krytá terasa na výučbu motoriky a herňa. To sú prvé realizované projekty v pezinských škôlkach v uplynulých mesiacoch. Dotácie v sume spolu 15 tisíc eur získali škôlky na Svätoplukovej, Za hradbami a gen. Pekníka v projekte Naša škôlka – náš kraj, ktorý realizuje BSK už druhý rok.
   „Súčasťou projektu zameraného na zvyšovanie kapacít v škôlkach je aj zlepšovanie vybavenosti a podmienok pre starostlivosť o deti. Prejdeme si postupne všetkých 76 projektov. Predpokladám, že v ich realizácii podľa toho, čo sme videli v Pezinku, nájdeme inšpiráciu pre napredovanie projektu,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo. Spoločne s primátorom Pezinka Oliverom Solgom navštívil tri zo štyroch podporených škôlok v Pezinku.
„Bez peňazí BSK by sme to neboli schopní realizovať, pri všetkej vôli a úsilí riaditeľky či riaditeliek škôlok aj Mesta. Možno niekomu sa to zdá ako bonus navyše, ale pre nás je to veľmi
dôležité,“ vyjadril sa priamo v škôlke primátor Pezinka Oliver Solga.
   Motiváciu k spusteniu a najmä k pokračovaniu projektu Naša škôlka – náš kraj vysvetľuje župan Pavol Frešo: „My sme len reagovali na to, že po celom kraji nám narastá počet žiadostí o to, aby bolo viac miest v škôlkach, a na to župní poslanci reagovali tým, že otvorili vlastne takýto grant pre škôlky v rámci bratislavskej župy a z neho čerpali škôlky aj tu v Pezinku.“
Projekt Naša škôlka – náš kraj podporil 76 škôlok dotáciami spolu vo výške 402 900 €. V hlavnom meste podporil 22 škôlok, v seneckom okrese 23, v malackom 20 a v pezinskom okrese 11 škôlok. BSK sa na tejto situácii podieľal v zmysle prijatého Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja (PHSR). Nový PHSR umožňuje podporovať aj predškolské zariadenia a predškolskú výchovu.

 

(BSK)

 


Ohodnoťte článok: