Zúčastnite sa aj vy 7. ročníka Jablkového hodovania

September 2014 / Prečítané 1320 krát

   Druhá októbrová sobota patrila posledných šesť rokov jablkám a dobrotám, ktoré sa z nich dajú pripraviť. Inak to nebude ani tento rok vďaka Bratislavskému samosprávnemu kraju, Malokarpatskému osvetovému stredisku a ďalším subjektom. Jablkové hodovanie sa bude už tradične konať v priestoroch Malokarpatského múzea v Pezinku od 13.00 do 17.00 h Opäť budete môcť ochutnávať jablkové koláče, torty, džemy, šťavy alebo si kúpiť jablkové drobnosti do domácnosti. Pre menších návštevníkov budú pripravené tvorivé dielne, ktoré pripravuje múzejný pedagóg. Jablkové dobroty môžete v rovnaký deň ochutnať i v iných mestách bratislavského kraja. V Pezinku sa podujatie uskutoční v spolupráci s Mestom Pezinok a Pezinským kultúrnym centrom.

Prihláška

   Bratislavský samosprávny kraj, Malokarpatské osvetové stredisko, Malokarpatské múzeum v Pezinku a ďalšie inštitúcie a mestá Bratislavskej župy organizujú celoregionálne podujatie JABLKOVÉ HODOVANIE (7. ročník).
   Deň konania je 11. október (v sobotu) od 13.00 do 17.00 h v priestoroch Malokarpatského múzea v Pezinku na Štefánikovej ulici č. 4. Nosnou témou sú jablká a špeciality, ktoré sa z nich dajú pripraviť. V rámci podujatia sa môžu prezentovať jednotlivci, združenia, firmy i organizácie so špecialitami, vyrobenými z jabĺk - koláče, štrúdle, kompóty, džemy a marmelády, vína, likéry, destiláty, pyré, grilované jablká, karamelové jablká a pod. POD MIENKOU účasti je zabezpečiť si produkty a výrobu vybranej špeciality s predstihom alebo priamo na mieste (ak je to technicky možné) a ich predaj. Prihlásiť sa môžete osobne alebo prostredníctvom e-mailu na katarina.celkova@muzeumpezinok.sk  do 27. 9. 2014. Počet účastníkov je kapacitne obmedzený.

Kontaktná osoba: Mgr. Katarína Čelková, 0911 250 270 Tešíme sa na Vás!

 


Ohodnoťte článok: