Ľudia si vychutnali deň s Fyzulnačkou

September 2014 / Prečítané 1454 krát

   V sobotu 23. augusta sa uskutočnil už XI. ročník tradičného podujatia vo varení fazuľovej polievky. Nakoniec sa zúčastnilo osem tímov, ktoré sa rozhodli predviesť „svoje umenie.“ Na poslednú chvíľu sa niektoré tímy odhlásili, resp. neprišli v deň akcie. Súťažiaci museli navariť minimálne 30 l fyzulnačky. Každý tím mal svoj tajný recept a rôzne ingrediencie, ktorými sa snažil zaujať nielen odbornú porotu, ale aj laickú verejnosť.
   Medzinárodná odborná porota (predsedom bol Pavel Filip z Mladej Boleslavi) nakoniec rozhodla o tom, že najlepšiu navarenú fyzulnačku mali stavbári PAISER. Na druhom mieste skončili pezinskí mestskí policajti a tretí skončil Burdan Team. V hlasovaní návštevníkov o „Cenu sympatie“ bolo poradie takmer rovnaké, keď na prvých dvoch miestach aj účastníci podujatia rozhodli o výhre pre stavbárov PAISER, druhí boli MsP Pezinok a tretími boli dobrovoľní hasiči - DHZ Pezinok.
   Spestrením vydareného podujatia bolo vystúpenie mladoboleslavského divadla HEČ, ktoré sa svojím kultúrnym programom prezentovalo v rámci Dní Mladej Boleslavi v Pezinku. Dobrou náladou a hudobnou vložkou pri svojom stánku sa prezentoval aj budmerický Bačov Team. Všetkým zúčastneným súťažiacim, divákom a hosťom z Mladej Boleslavi ďakujeme a tešíme
sa spolu s vami na ďalší ročník.

 

Peter Vlasák


Ohodnoťte článok: