Vitajte na Vinobraní 2014

September 2014 / Prečítané 865 krát

   Vážení návštevníci Vinobrania, milí spoluobčania,

   srdečne vás vítam na tohoročnom Vinobraní 2014, ktoré je nielen oslavou práce našich vinohradníkov a vinárov, ale aj bilancovaním „úrody“, ktorú naše mesto dosiahlo aj v ostatných oblastiach ekonomického, kultúrneho a spoločenského života.
   V ostatnom čase sa stále častejšie presviedčam o tom, aké je pre mnohých z nás dôležité konkrétne miesto v ktorom žijeme. Ako nás a naše rodiny viaže k nášmu rodisku stále silnejšie citové puto, rovnako ako zdravý lokálpatriotizmus a hrdosť na Pezinok. Je to príjemné konštatovanie či už zaznieva z úst mladých ľudí, ktorí si Pezinok vybrali pre svoj nový domov alebo tých, ktorých predkovia tu žijú už po niekoľko generácií. Na mnohých stretnutiach s občanmi, ale aj v médiách sa často stretávam s názorom, že Pezinok je skvelým miestom pre život. Veľmi by som si želal, aby to tak bolo aj naďalej. A to aj v čase pretrvávajúcej ekonomickej krízy, každodenných problémov a mnohých nedostatkov.
   Napriek tomu všetkému sme hrdí, že sme Pezinčania. Tešíme sa z úspechov našich detí, spoluobčanov, umelcov a športovcov, z každého nového pekného domu či nového chodníka. Mnohé, aj väčšie mestá, nám závidia bohatý kultúrny a spoločenský život, množstvo festivalov, ale aj vinárskych podujatí. Možno je pozitívna atmosféra v meste daná tradíciou, duchovným a intelektuálnym potenciálom obyvateľov a možno aj dobrým vínom, ktoré sa tu dorába tisícročie.
Faktom je, že Pezinok je neodškriepiteľne a dlhodobo mestom, ktoré sa môže pochváliť množstvom úspechov, trvalo udržateľným rozvojom a spokojnosťou jeho obyvateľov. Dúfam, milí návštevníci Vinobrania, že budete mať príležitosť presvedčiť sa o tom aj vy počas týchto troch dní, ale aj kedykoľvek v budúcnosti, keď Pezinok navštívite. Vitajte teda v Pezinku a na vaše zdravie, milí priatelia!

 

Mgr. Oliver Solga, primátor mesta Pezinok

 


Ohodnoťte článok: