Prvá pezinská in-line jazda

August 2014 / Prečítané 1310 krát

    V sobotu 16. augusta v podvečerných hodinách prebehla prvá pezinská in-line jazda. Hoci na obed ešte pršalo a mraky nad Malými Karpatmi sa hrozivo prevaľovali celé popoludnie, nakoniec cesty včas vyschli a účastníci absolvovali približne 12 km dlhú jazdu bez problémov. Trasa bola náročná najmä v prvej tretine, kde prevládal nekvalitný asfalt a cesta stúpala smerom na Muškát a Cajlanskou ulicou. Ďalej to však už bola paráda, kvalitný asfalt a dlhý zjazd Panským chodníkom, Okružná cesta, Drevárska ulica s dvomi podjazdmi pod železnicou a úspešný dojazd na námestie.
Jazdu absolvovalo asi 300 účastníkov, niektorí išli na bicykloch a kolobežkách. Najmladší , jedenásťmesačný Viktor sa zatiaľ len viezol vo vozíku, ale najstaršia cyklistka, Pezinčanka pani Magda, ktorá má 76 rokov, prešla celú trasu. Reakcie boli pozitívne, hoci trať bola náročná, účastníci boli spokojní.
Prvá pezinská in-line jazda sa konala v spolupráci s Mestom Pezinok a pod záštitou primátora. Pri jazde asistovala mestská aj okresná polícia, organizáciu perfektne zvládol bratislavský in-line tím. Aj im sa naša trasa veľmi páčila a na spoločnej večeri v jednej z pezinských pivníc sme sa dohodli, že podujatie o rok zopakujeme.
Hoci sa jazda konala v Pezinku po prvýkrát, vysoká účasť ukázala, že je tu silná komunita aktívnych korčuliarov a že v budúcnosti bude treba pre nich vytvoriť lepšie prostredie a podmienky. Veď korčuľovanie, podobne ako cyklistika je vo svete čoraz populárnejšie a má svoje opodstatnenie nielen ako šport, ale aj ako alternatíva automobilovej dopravy.

 

Bohuš Konečný, usporiadateľ

 


Ohodnoťte článok: