Pozor, čert nespí

August 2014 / Prečítané 1351 krát

    Veľmi nás teší, že na tohtoročnom pezinskom trojdňovom podujatí – Pezinský Permoník sa prezentoval aj náš foklórny súbor Obstrléze s povesťou Čertova diera, ktorej scenár napísala členka súboru Darina Kontárová. Celý dej povesti bol podfarbený známymi ľudovými piesňami, ktoré s citom otextoval pán Jozef Beničák. Členky súboru na akordeóne doprevádzal Miroslav Rajt, ktorý zastúpil nášho Jozefa Beničáka.
   Krásne vyznela hlavná myšlienka povesti – chrániť si dva zelené stromy aby nevyschli, ako ten tretí, ktorý zahubila nenávisť panujúca medzi ľuďmi. „Tieto dva smreky, ktoré tam zostali, sa menia podľa toho ako prebieha život v našom mestečku. Keď vládne dobro sú pekné a zdravé, avšak keď moc do rúk uchopí zlo, začínajú chradnúť. Aká budúcnosť stihne tieto dva smreky, záleží preto od nás.“ Je to odkaz pre nás všetkých – obyvateľov nášho mesta.
   Súbor Obstrléze viackrát vystúpil aj so známymi ruskými ľudovými piesňami, ktoré sa nám podarilo nahrať na CD a v dohľadnom čase bude k dispozícii pre záujemcov.
   A ešte vám prezradím, že náš súbor pripravuje ďalšiu povesť o babe Flečnerke, ktorá svojou pohotovosťou zachránila mesto Pezinok. Ale viac vám neprezradíme, príďte sa
pozrieť 17. septembra o 18.00 h do Domu kultúry. Tešíme sa na vás.

 

Darina Kontárová, FS Obstrléze

 


Ohodnoťte článok: