Rodinné pasy pokorili tisícku

August 2014 / Prečítané 953 krát

    Výhodu rodinných pasov si už od septembra bude môcť užívať viac ako tisíc rodín nielen na území Bratislavského samosprávneho kraja.
   „Cieľom Bratislavskej župy je, aby rodiny držali spolu a aby spoločne trávili voľný čas zmysluplne. Veríme, že rodinný pas, ktorý im ponúka množstvo zliav nielen v našom regióne, týmto rodinám pomôže,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Do projektu Family Net, ktorý Bratislavský samosprávny kraj spolu s partnermi spustil 1. mája, sa doteraz prihlásilo viac ako 1 000 rodín z bratislavského regiónu. Tie sa prihlásili buď cez stránku www.rodinne-pasy.sk alebo priamo na podujatiach, ktoré sa v regióne organizovali. Od majálesu až po Senecké leto, všade tam bol stánok, kde sa rodiny mohli bezplatne zaregistrovať.
   Rodinné pasy určené pre rodiny z bratislavského regiónu však poskytujú zľavy aj mimo tohto územia. Partnerskými regiónmi projektu sú Trnavský kraj, Burgenland a Dolné Rakúsko. Najmä v Rakúsku, kde je história rodinných pasov nepomerne dlhšia, je možné získať zľavu u tisícok poskytovateľov. Ich zoznam nájdu záujemcovia na stránke www.rodinne-pasy.sk.
   Zľavy, ktoré si vďaka rodinnému pasu môžu jeho majitelia uplatniť, sa nevzťahujú len na múzeá či turistické atrakcie. Atraktívnu ponuku výhod ponúkajú aj obchody, hotely a napríklad aj jazykové školy či optiky.
   Rodinný pas zatiaľ putoval do viac ako tisícky domácností. Cez 400 zaregistrovaných rodín má jedno dieťa a takmer 500 rodín sa zaregistrovalo s dvoma ratolesťami. V kraji sa našlo aj sedem päťdetných rodín a 18 rodín so štyrmi potomkami.
   Projekt bol podporený v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Slovensko-Rakúsko 2007-2013 vo výške 120 000 eur, z toho finančný náklad pre Bratislavský samosprávny kraj je povinných 5%, teda 6 000 eur.

 

(BSK)

 


Ohodnoťte článok: