Permoník 2014 predstavil nové aktivity

August 2014 / Prečítané 871 krát

    Milí návštevníci Permoníka, ďakujeme vám za vašu veľkú účasť na tohoročnom Permoníku. Sme skutočne radi, že vás je každým rokom viac a že vás zaujíma svet minerálov,fosílií a vzácnych kameňov. I tento rok ste mohli vidieť skutočne krásne a nevšedné dary našej zeme. Mimoriadne úspešné u detí bolo aj ryžovanie zlata a my sme boli milo prekvapení trpezlivosťou, s ktorou sa snažili vyloviť svoju prvú zlatinku. Okrem ryžovania zlata sa však deti zapojili aj do tvorivých dielní a pustili sa do kreslenia najkrajšieho permoníka.
   Na slávnostnom otvorení Permoníka sme vás oboznámili aj s pripravovaným otvorením Geomontánneho parku, na príprave ktorého usilovne pracujeme a budeme ho realizovať v rokoch 2014 – 2015. Veríme, že prinesie obohatenie nášho regiónu a odhalí mnohé zaujímavé miesta, o ktorých by sme možno všetci mali vedieť. V tomto roku sme sa tešili aj z mimoriadneho ohlasu na naše výstavy, kde ste sa dozvedeli čo to o permoníkoch, strážcoch baní, pre ktorých je podzemie domovom. Objavili sme tiež predmety, ktoré boli súčasťou ich životov. Pre ľudí, ktorí na nich veria, sa stali skutočnými pokladmi. Radi by sme tieto poklady odhalili aj vám.
Za najväčší poklad ale považujeme nález Permoníckej Venuše, ktorú ste mali možnosť vidieť na vlastné oči a sme radi, že sme sa o tento objav mohli s vami podeliť.
   Výstava fotografií Slzy Afriky nás vtiahla do života afrických mužov – baníkov, ktorí ťažko pracujú pri ťažbe zlata. Dva letné večery a nedeľné popoludnie nám spríjemňovali hudobné skupiny, ktoré nám často vyčarili úsmev na tvári a rozhýbali telá do oslobodzujúceho tanca. Radi vás bavíme, a zároveň sme radi, ak sa na Permoníku aj niečo nové dozviete, prehĺbite si svoje vedomosti a objavíte nové možnosti. Permoníka robíme totiž hlavne pre vás, aby sme udržiavali tradíciu a nezabudli, čo všetko nám naša Zem poskytuje. Preto cítime, že robíme správnu vec a vaša prítomnosť tento rok nás o tom presvedčila. Budeme aj naďalej robiť všetko pre to, aby sme vám každý rok prinášali stále nové a nové zážitky. Už teraz sa tešíme na jubilejný dvadsiaty ročník.

 

Andrea Heldová.

 

Ospravedlnenie
   Organizátori podujatia vo varení gulášu Pezinský kotel, ktorý mal byť súčasťou sobotného programu Permoníka sa ospravedlňujú návštevníkom podujatia, za to, že akciu museli zrušiť pre nedostatok záujemcov o varenie.

 


Ohodnoťte článok: