Detský športovo-náučný tábor Mestskej polície Pezinok

August 2014 / Prečítané 1816 krát

    Mestská polícia Pezinok organizovala v termíne od 2.8.2014 do 9.8.2014 už 12. ročník detského športovo náučného tábora. Uvedený tábor mestská polícia realizovala v škole v prírode PIESOČNÁ v lokalite obce Moravský Svätý Ján v nádhernom prostredí západného Slovenska, v Záhorskej nížine medzi Malými Karpatmi a riekou Moravou. Tábora sa zúčastnilo 55 detí vo veku 6 až 13 rokov z Pezinských materských a základných škôl. Pre deti bol pripravený bohatý program zameraný hlavne na prevenciu pred nebezpečenstvami, ktoré hrozia deťom doma a na ulici. Nechýbali ani športové, tvorivé, náučné, logické, postrehové, vytrvalostné hry a hry len tak, pre zábavu. Deti si obľúbili najmä súťaže, za ktoré boli vďaka našim sponzorom štedro odmenené. Súčasťou týždenného tábora bolo samozrejme opekanie, kúpanie v bazéne, karneval a diskotéky, nočná hra, kde si každé dieťa otestovalo svoju odvahu a celotáborová hra hľadanie pokladu. Deti absolvovali výlety do okolitej prírody lužných lesov a nechýbal ani celodenný výlet do starobylého kráľovského mesta Skalica, kde si pozreli pamätihodnosti mesta a ochutnali „Skalický trdelník“. Následne navštívili lanový park „Tarzánia“kde na lanových prekážkach vo výške korún stromov strávili celé odpoludnie. Najviac však deti zaujala súťaž v streľbe z luku, kuše a vzduchovky. Súťaž svojou návštevou otvoril pán primátor Oliver Solga. Spolu s viceprimátorom Jánom Čechom a náčelníkom mestskej polície Pezinok Ľudovítom Farbulom všetky deti za dobré výkony obdarovali – ako inak, sladkou odmenou. Nakoľko masívne rozšírenie internetu a mobilnej komunikácie je závažnou otázkou ale aj problémom ostatných rokov tretieho tisícročia, bolo prioritou tábora odpútanie detí od mobilov, počítačov, televízneho vysielania a videohier. Náhradou za tieto moderné pokrokové technológie, bol pobyt v krásnej prírode, spoznávanie a najmä nie virtuálna, ale osobná komunikácia s novými kamarátmi.
   O tom, že tábor, ktorý organizovala mestská polícia Pezinok mal úspech, svedčia aj pozitívne ohlasy rodičov. Na základe ich požiadaviek zvažuje mestská polícia budúci rok okrem športovo náučného tábora, realizovať pre deti aj denné tábory so zaujímavým programom. st.

 

inšp L. Korytárová, odd. prevencie

Sponzori detského športovo náučného tábora Mestskej polície Piesočná 2014:
 Ai sushi bar a reštaurácia, Pasha lunch bar, Fax copy, Odevy a hračky Fialka, Silvotech športová výživa, Lekáreň šípka, Prvá stavebná sporiteľňa, Dm drogéria, Tesco, Pezinská mestská spoločnosť, Pekáreň Bageta, Porsche Inter Auto spol. s.r.o, Víno Matyšák, Musa Senol – Alanya Caffe Cukráreň a Kebab, 1. Lukostrelecký obchod Viničné. Ďakujeme!

 


Ohodnoťte článok: