Odpovedať či neodpovedať

August 2014 / Prečítané 1312 krát

    Skoro hamletovská otázka, aj keď určite nie takého zásadného významu ako to povestné byť či nebyť. Riešenie dilemy odpovedať či neodpovedať sa týka článkov uverejnených v pamflete Srdce Pezinka, ktoré pravidelne uverejňuje na svojich stránkach aj nepravdivé informácie alebo výmysly. Mesto Pezinok opakovane žiadalo redakciu o uverejnenie opráv a ospravedlnenie za uvedenie týchto nepravdivých informácií. Zatiaľ tak redakcia urobila iba raz, a to konkrétne o plate primátora. Ostatné naše žiadosti boli vrátené s tým, že ich treba doplniť, spresniť a podobne. Vnímame to ako klasickú obštrukciu, s poukázaním, že sa môžeme obrátiť na súd. Je jasné, že než súdy začnú konať, bude po voľbách a možno aj po iniciatíve a časopise.
   Zostáva nám teda len reagovať v Pezinčanovi. A tu sme pri koreni problému. Prví hovoria, že netreba reagovať vôbec a celý ten humbug si nevšímať, veď aj tak všetko skončí dňom volieb a ľudia majú dosť rozumu, aby si urobili vlastný názor, najmä keď vidia, kto za celou kampaňou stojí a koľko prostriedkov do nej vráža. Druhá, rovnako početná skupina hovorí, že reagovať treba, lebo keď sa neozveme a nebudeme sa brániť, ľudia si budú hovoriť, že asi je na tých výmysloch niečo pravdy, keď nereagujeme a nebránime sa. V duchu toho známeho: Bez vetra sa ani lístok nepohne!
   Pravdu majú asi aj jedni aj druhí. My sme sa rozhodli, že nebudeme útočiť, urážať a písať klamstvá. Budeme len trpezlivo odkrývať pravdu a vysvetľovať ľuďom, že sú zámerne dezinformovaní a klamaní, ľudovo povedané „opíjaní lacným rožkom“. O tom, že kampaň proti primátorovi a pracovníkom mesta bude smerom k termínu volieb pokračovať a naberať na obrátkach, a to nielen na stránkach Srdca Pezinka, preto nikto nepochybuje.

 

(ra)