Potreba zmeny?!

August 2014 / Prečítané 955 krát

    Pani poslankyňa Viktória Tahotná sa vypäla vo štvrtom čísle Srdca Pezinka k mimoriadnemu intelektuálnemu výkonu, keď v článku „Je čas na zmenu“ sa rozpísala nielen o potrebe zmeny (pričom sa ani slovom nezmienila, čo konkrétne treba zmeniť), ale „zaperlila“ najmä vetou, v ktorej nazvala Pezinok „Stratená pri Senci“. Podľa nej sme „stratení“ preto, že nemáme v uliciach muškáty a v Senci ich majú. Tak len pre ilustráciu odporúčam pani poslankyni pozrieť si napríklad seneckú polikliniku a porovnať ju s tou pezinskou.
   Pani poslankyňa si nielenže nepamätá rody zo základnej školy, ale najmä parafrázovala porovnanie, ktoré niektorí zlomyseľní Pezinčania používajú v súvislosti s úplne iným mestom. Jej výrok vyznieva ako trápnosť aj v súvislosti s výrokom mladej herečky Petry Bubeníkovej, ktorá hovorí v tomto pamflete o dve strany dopredu, že... „Pezinok mám naozaj veľmi rada. Žijem tu od narodenia a neviem si predstaviť lepšie mesto na bývanie.“
   V jednom však s pani poslankyňou súhlasím, a to, že je treba zmenu. Zmenu treba aj v prípade dôstojného zastupovania cajlanskej časti mesta. Minimálne v tom, že by ju nezastupovala poslankyňa, ktorá sa , podľa okolo sediacich poslancov, riadi a radí ako hlasovať so svojou susedou. Rovnako ako pri riešení „cajlanských“ problémov, kde sa pri tom najhorúcejšom, ktorý sa týkal problémov na cajlanskom futbalovom ihrisku tvárila ako ten povestný svätý, či skôr svätá za dedinou.
   To, čo sa doteraz objavilo na stránkach Srdca Pezinka, napríklad o nepokosenej tráve, výtlkoch a podobne, je v porovnaní s ozajstnými problémami, s ktorými väčšina miest dnes zápasí, hlúposťou. Samozrejme, vždy je čo naprávať a vždy sa dajú veci v prospech občanov vylepšovať. Drvivá väčšina Pezinčanov sa však pri rôznych príležitostiach môže presvedčiť, že naše mesto sa úspešne rozvíja aj v čase ekonomickej krízy. Stačí sa napríklad pozrieť na štatistické údaje koľko ľudí sa do Pezinka za ostatných desať rokov prisťahovalo. Prečo asi? Určite nie preto, že by mesto stagnovalo.

 

(OS)


Ohodnoťte článok: