Futbalový kemp vo Viničnom

Júl 2014 / Prečítané 1359 krát

   V dňoch 30. júna až 5. Júla sa na futbalovom štadióne vo Viničnom konal už druhý ročník IMPROVE FOOTBAL CAMP 2014 . Po dlhých prípravách sa v prvý prázdninový deň stretlo pri štadióne 50 mladých nádejných futbalistov z desiatich klubov. Keďže sme mali medzi záujemcami aj zahraničných hráčov, právom môžeme uviesť, že sme sa hneď v druhom ročníku dostali na medzinárodnú úroveň. Chlapci z klubov z Pezinka, Vištuku, Limbachu, Senca, Petržalky, Slovana Bratislava, Lučenca i z ďalekého Kyjeva sa hneď od úvodného dňa priúčali novému trendu Coervovej metódy.
   Tá je založená na práci s loptou a čím skôr ju chlapci pochopia,tým lepšie výsledky v budúcnosti dosiahnu. Pod vedením skúsených trénerov Maroša Skovajsu, Rudolfa Gajdúška, Lubomíra Gašparoviča (Pezinok), Lukáša Póšu (Senec) i hráča Bratislavského Domina Mareka Farkaša chlapci absolvovali množstvo tréningov, ktoré ale boli vedené skôr hravou formou. Všetci mladí futbalisti ukázali snahu naučiť sa niečo nové. Drilovali, driblovali, behali, strieľali na bránku, obchádzali súpera i prekážky. Nezastavili sa počas celého týždňa. Odmenou im bola záverečná grilovačka a stanovanie priamo na štadióne.
   Ešte väčším bonbónikom pre chlapcov bol otvorený tréning v predposledný deň kempu pre rodičov i širokú verejnosť. Predkrmom tréningu bola návšteva Majstra Európy vo futbale z roku 1976 Janka Švehlíka a hráča Tomáša Bagiho zo Slovana Bratislava spolu s trénerom Dušanom Jackom. Všetci prítomní sa ocitli po krátkom filme v paľbe zvedavých otázok o kariére jednotlivých osobností alebo o úspechoch. A následná autogramiáda nemala konca kraja. Futbalista Tomáš Bagi si s chlapcami aj krátko zatrénoval a ukázal im aj rôzne fintičky. Organizátori IMPROVE FOOTBAL CAMPU ďakujú touto cestou trénerom, dobrovoľníkom, sponzorom i ochotnému personálu z klubu TJ Viničné za krásne strávený futbalovový týždeň v rytme brazílskej samby.

 

Roman Farkaš

 


Ohodnoťte článok: