Simona Mičudová trojnásobnou majsterkou SR

Júl 2014 / Prečítané 789 krát

   V dňoch 27.6. až 29.06.2014 sa v Bratislave konali Majstrovstvá Slovenskej republiky seniorov a juniorov v plávaní. Na týchto pretekoch sa v konkurencii kompletnej slovenskej špičky mimoriadne darilo aj pezinskej plavkyni Simone Mičudovej (klub SPK Bratislava). V znakových disciplínach na 50, 100 a 200 metrov si vyplávala tituly juniorskej majsterky Slovenska a pridala k nim aj bronzovú medailu na 200m polohové preteky.
   V celkovom hodnotení bez rozdielu kategórií jej patrila na základe finálového umiestnenia na 200 m znak strieborná medaila a na 100 m znak bronzová medaila. Svojimi výsledkami sa zaradila medzi najúspešnejších pretekárov na Majstrovstvách SR za rok 2014.
   Na základe zaplávaných limitov a nominácie Slovenskej plaveckej federácie sa následne zúčastnila Majstrovstiev Európy juniorov v plávaní (9. 7. – 13. 7. 2014) v Holandskom Dordrechte, kde si spoločne s ostatnými juniorskými reprezentantmi zmerala svoje sily s európskou juniorskou plaveckou elitou.
   Veríme, že si Simona Mičudová účasťou na týchto vrcholných podujatiach vybudovala pevné miesto v reprezentácii a v budúcnosti bude robiť dobré meno Slovensku a Pezinku doma aj v zahraničí.

 

(pm)


Ohodnoťte článok: