V Pezinku majstrami Bratislavčania

Júl 2014 / Prečítané 1076 krát

  V sobotu 28. júna 2014 sa v mestskom športovom areáli na Komenského ulici v Pezinku uskutočnili už štvrté Majstrovstvá Slovenska v malom futbale.
   Majstrovstvá organizoval Slovenský zväz malého futbalu (SZMF) v spolupráci s Mestom Pezinok. Turnaja sa zú častnilo celkovo 8 tímov tvorených výbermi jednotlivých regionálnych líg malého futbalu. Zastúpené boli regióny Pezinok, Bratislava, Ivanka pri Dunaji, Trenčín, Považská Bystrica, Nové Mesto nad Váhom a Prešov. Z víťazstva sa napokon tešil výber Bratislavskej ligy malého futbalu, ktorý vo finálovom zápase porazil výber prešovskej 3b uličnej ligy výsledkom 4:1 a stal sa tak Majstrom Slovenska 2013/ 2014. V súboji o tretie miesto si Považskáj Bystrica poradila s výberom Mestskej ligy malého futbalu Nového Mesta nad Váhom 1:0.
   Za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený Rudolf Beliš z 3b uličnej ligy Prešov. Cenu za najlepšieho brankára si zasa odniesol Ľubomír Valient z Mestskej ligy malého futbalu Považská Bystrica.
   Pezinský výber v silnej konkurencii vypadol vo štvrťfinále s neskorším víťazom z Bratislavy. Pezinčania po slušných výsledkoch v základnej skupine, v ktorej obsadili druhé miesto, vo štvrťfinálovom zápase kondične nestačili na dobre pripravených Bratislavčanov vysoko (0:6).
   „Po výkonnostnej a hernej stránke sa turnaj odohral na vysokej úrovni a už teraz sa tešíme na budúci ročník“ povedal Javer Gusejnov, generálny sekretár SZMF a dodal „ budúci rok máme v pláne zvýšiť počet účastníkov a prispôsobiť tomu aj formát turnaju. Zvažujeme 2 varianty, buď turnaj predĺžiť na 2 dni, alebo ho spraviť dvojkolovo, krajskú kvalifikáciu a finálový turnaj s 8 tímami. “
   SZMF ďakuje za spoluprácu Mestu Pezinok za pomoc s organizáciou podujatia, spoločnosti Lucka za zabezpečenie pitného režimu a vinárstvu Pretzel-mayer za ceny pre víťazov.

Konečné poradie:

1. miesto Bratislavská liga malého futbalu, 2. miesto 3b uličná liga Prešov, 3. miesto Mestská liga malého futbalu Považská Bystrica, 4. miesto Mestská liga malého futbalu Nové Mesto nad Váhom, 5. miesto Mimovíkendová liga Bratislava, 6. miesto Ivanská minifutbalová liga, 7-8. miesto Mestská únia malého futbalu v Trenčíne a Liga malého futbalu Pezinok

Výsledky - semifinále:
Bratislavská liga malého futbalu 0:0(3:1 pen) Mestská liga malého futbalu Považská Bystrica
Mestská liga malého futbalu Nové Mesto nad Váhom 1:6 3b uličná liga Prešov

O 3.miesto:
Mestská liga malého futbalu Považská Bystrica 1:0 Mestská liga malého futbalu Nové Mesto nad Váhom
 
Finále:
Bratislavská liga malého futbalu 4:1 3b uličná liga Prešov

 

Javer Gusejnov

 


Ohodnoťte článok: