Tanečné popoludnie ZUŠ Eugena Suchoňa

Júl 2014 / Prečítané 950 krát

   V nedeľu 8. júna roztancovali javisko kinosály PKC tanečnice a tanečníci zo ZUŠ E. Suchoňa v Pezinku. Na spoločnom galakoncerte sa predstavili žiačky Kataríny Korčekovej a deti z folklórneho súboru Sekvoja pod vedením Márie Vrškovej.
   Prvá časť programu bola vystavaná z niekoľkých krásnych, umelecky aj technicky dobre zvládnutých choreografií z oblasti klasického, scénického a moderného tanca, ktorých autorkou bola Katarína Korčeková.
   V druhej časti koncertu mal divák možnosť nazrieť do niekoľkých jedinečných hudobno-tanečných folklórnych oblastí Slovenska – napr. na Myjavu, Detvu, do goralskej oblasti či na východ. Do tanca už tradične vyhrávala ľudová hudba Mariána Mráza a spoluúčinkovali speváčky Mgr. Evy Rosenberger. Hosťom programu bol vynikajúci bratislavský folklórny súbor Klnka s dlhoročnou tradíciou, ktorý je pre našich tanečníkov veľkým vzorom a inšpiráciou.
   Pri pohľade na krásne, veselé, roztancované deti mi preleteli hlavou slová Vicki Baum: „ Na ceste k šťastiu existujú skratky. Tancovanie je určite jednou z nich.... “

 

(ZA)

 


Ohodnoťte článok: