Cyklomaratón 2014

Júl 2014 / Prečítané 917 krát

   V dňoch 7.-15. 6. 2014 sa konal už 11. ročník Cyklomaratónu. Zúčastnila sa ho 30-tka pezinských cyklistov. V ôsmych etapách sme „našlapali“ niečo vyše 500 km po Orave a Liptove. Dve etapy viedli sčasti aj po Poľskej strane. Navštívili sme známe turistické centrum - Zakopané. Relaxáciu a oddych sme si spríjemňovali kúpaním v termálnych vodách Oravíc, Lúčiek a Bešeňovej. Nevynechali sme ani klasické kúpanie v Oravskej priehrade a pár otužilcov vyskúšalo aj Liptovskú Maru.
   Počasie bolo rozmanité – od letných horúčav, až po daždivé popoludnia. Bicykle sme mali vo výbornom stave vďaka dlhoročného servisu Ivan Dubeka. Takže neboli žiadne technické problémy. Priemer denných etáp bol okolo 65 km. Viac sa jazdilo po asfaltových cestách s malou premávkou, pomenej bolo poľných ciest. Komu bolo málo, pridal si ešte individuálny prídavok. Našťastie neboli žiadne vážne zranenia, iba pár odrenín.
   Navštívili sme viacero ľudových pôvodných architektúr – skanzenov – s pôvodnými stavbami z minulosti. Pomáhali sme na salaši scediť žinčicu ( o to viac chutila), nakŕmiť zvieratá a prehodiť pár slov o súčasnom bačovaní. Za prekrásne zážitky vďačíme Zlatkovi Blaževičovi, ktorý tento ročník zorganizoval a mediálnemu partnerovi Mestu Pezinok.

 

Alexander Pravda

 


Ohodnoťte článok: