REVIA podporí zaujímavé projekty

Júl 2014 / Prečítané 902 krát

   REVIA – Malokarpatská komunitná nadácia v tomto roku už druhýkrát finančne podporí zaujímavé nápady – uzávierka druhého grantového kola bola 18. mája 2014, pričom grantová komisia vybrala 9 zaujímavých projektov. Zlepšenie kvality kultúrneho a sociálneho života v malokarpatskom regióne formou malých grantov zrealizujú dobrovoľnícke aktívne skupiny občanov a jednotlivcov s podporou nadácie REVIA v celkovej hodnote 4 290 EUR. Z pezinských projektov to sú:
   Pezinské rozprávkové divadlo prostredníctvom projektu „Alternatíva v Drevone“ predstaví počas celodenného festivalu v areáli bývalej fabriky Drevona interpretov netradičných hudobných, výtvarných, filmových a divadelných žánrov. Cieľom je ukázať nové zaujímavé trendy v oblasti umenia, vytvoriť realizačný priestor predovšetkým pre mladých a začínajúcich umelcov.
   Občianske združenie Odkaz Štefana Prokopa v Pezinku k 10. výročiu založenia galérie vďaka projektu „10 rokov Galérie Štefana Prokopa“ zorganizuje výstavu sochára a jeho dcéry Verony. V priestoroch galérie predstaví výber z ich tvorby pod názvom „Môj tato a ja“ a významný prínos Š. Prokopa pre slovenskú kultúru.
   Psychiatrická nemocnica Philippa Pinela Pezinok zavedie do života hospitalizovaných seniorov „Osviežujúce novinky“, ktoré osviežia nielen telo, ale i dušu. Terapeutický program kliniky postupne obohatia o absolútne novinky - terapeutické bábiky a skupinovú audiovizuálnu stimuláciu prostredníctvom psychowalkmanov či premenu chátrajúceho átria Fyziatricko-rehabilitačného oddelenia na terapeuticko-oddychovú zónu, kde budú mať možnosť v letnom období a v rozkvitnutom prostredí netradične tráviť čas .
   Projekt „Bozin – Posledná zima“ je zameraný na zorganizovanie mestskej hry Bozin, ktorú SLSK – 61.zbor Modrý oblak Pezinok organizuje každý rok.
   Jej podnázov je Posledná zima, pretože tematicky budú účastníci pripravovaní na blížiace sa zimné obdobie, ktoré musia prekonať. Počas nej sa spoznajú pezinskí skauti so skautmi z iných miest. Naučia sa kooperovať, zistia svoje osobitosti a spoločne spoznajú mesto Pezinok.
   Informácie o priebehu jednotlivých projektov ako aj prihlášku do tretieho grantového kola nájdete na našej webovej a Facebookovej stránke. Uzávierka tretieho kola nás čaká 21. septembra 2014. Zapojte sa svojimi dobrými nápadmi, s realizáciou ktorých vám pomôžeme!

 

REVIA – Malokarpatská komunitná nadácia