Festival pouličného divadla potešil deti i dospelých

Júl 2014 / Prečítané 950 krát

   VI. ročník Festivalu pouličného divadla, ktorý organizovali Mesto Pezinok, Pezinské kultúrne centrum a Centrum voľného času, patril k najnavštevovanejším. Program festivalu bol síce skrátený vzhľadom na mnohé kultúrne a spoločenské podujatia, ktoré sa v posledný júnový víkend konali v Pezinku, ktoré je naozaj v pravom zmysle slova multikultúrnym mestom, avšak predstavenia priniesli radosť deťom i dospelým.
   Kreativita bola hlavným bodom Improligy vo štvrtkový podvečer, poznávanie a humor v Pálenici Borisa Filana live, ktorá bola pre chladné počasie prenesená do malej sály Domu kultúry Pezinok, naplnenej do posledného miestečka. Bábkové predstavenia v piatok od rána do podvečera sa už ale konali v krásnom prostredí Zámockého parku a ako po desaťročia, neprestávali udivovať malého i veľkého diváka. No a čerešničkou na torte festivalu bolo predstavenie Happy ZOO v podaní Divadla Maska zo Zvolena. Tentokrát prišli prekvapivo bez chodúľov, avšak obrie masky a akčnosť predstavenia „chytili“ každého z účastníkov tejto show.
   Vďaku za finančnú podporu, predovšetkým detských bábkových predstavení, si zaslúži aj pezinská pobočka Reiffeisen bank. Organizátori i diváci sa tešia už teraz na VII. ročník festivalu.

 

Ingrid Noskovičová