Ďalší významný úspech Simony Mičudovej

Máj 2014 / Prečítané 864 krát

   Pezinská plavkyňa Simona Mičudová sa v dňoch 9. 5. až 11. 5. 2014 ako členka juniorskej plaveckej reprezentácie zúčastnila medzinárodných plaveckých pretekov – ORCA CUP 2014 – v Bratislave. Tieto preteky sú čo do počtu prihlásených pretekárov a klubov najväčším podujatím na Slovensku.
   Simona sa postavila na štart v štyroch rozplavbách a z toho tri štarty v znakových disciplínach na 50, 100 a 200 metrov premenila na finálové účasti. V nich sa jej mimoriadne darilo, získala jednu zlatú a dve strieborné medaily. Okrem víťazstva a dvoch druhých miest ju však môže tešiť hlavne to, že na 100-metrovej trati časom 1,04,92 vytvorila nový rekord mítingu a splnila výkonnostný
„ A “ limit, ktorý jej umožňuje štartovať na júlových Majstrovstvách Európy v Holandskom Dordrechte. Zároveň splnila „ B “ limit na Letné Olympijské Hry mládeže v čínskom Nanjingu.
   Simone gratulujeme a držíme palce na ďalších podujatiach a hlavne na ME. Veríme, že tam bude robiť dobré meno slovenskému plávaniu a reprezentovať aj mesto Pezinok.

 

(PM)

 


Ohodnoťte článok: