Výsledky okresného kola súťaže Slávik Slovenska

Máj 2014 / Prečítané 811 krát

   Na pesničky našich starých mám nezanevrela ani súčasná mladá generácia Pezinčanov. Potvrdil to 24. ročník speváckej súťaže v prednese ľudovej piesne s názvom Slávik Slovenska. Dňa 29. apríla sa konalo okresné kolo v Malej sále pezinského Domu kultúry. Organizáciu zabezpečila Základná škola Kupeckého Pezinok v spolupráci s Mestom a Pezinským kultúrnym centrom.
   Prihlásení súťažiaci boli rozdelení do troch kategórií podľa veku. V každej z nich si mohli deti vyspievať postup do krajského kola súťaže v Bratislave. Spev vystupujúcich hodnotila v Pezinku odborná porota. Jej členmi boli hlasové pedagogičky Adriana Jarolínová a Eva Rozenberger a viceprimátor Pezinka Ing. Miloš Andel.
   Víťazmi troch kategórií sa stali Kamila Wittlingerová, Matej Guľas a Radka Stroková, všetci traja zo ZŠ Kupeckého Pezinok. Na druhých a tretích miestach sa umiestnili žiaci ZŠ Vajanského Modra, ZUŠ Eugena Suchoňa Pezinok a Gymnázia Ľudovíta Štúra Modra.
   Celoslovenské finálové kolo súťaže Slávik Slovenska sa tento rok uskutoční práve v Pezinku a účinkujúcich si tak budú môcť Pezinčania vypočuť na vlastné uši.

 

(KG)

 


Ohodnoťte článok: