Pezinok si pripomenul Deň matiek

Máj 2014 / Prečítané 1027 krát

Deň matiek na Bielenisku   Od srdca k srdcu – tak znelo motto tohtoročnej oslavy Dňa matiek na Základne škole Na Bielensku, ktorá sa 13. mája 2014 premenila na malé, ale o to čarovnejšie kráľovstvo. A ako už býva v kráľovstve zvykom, ctených hostí si uctili krásnymi darmi. Boli skutočne rozmanité, vypadli z nich piesne, básne, tanečné čísla či rozprávkové divadelné predstavenie. Aby toho nebolo málo, do kôpky prekvapení prispeli tanečným vystúpením aj dievčatá z krúžku Babinec, ba i žiaci z 9. ročníka so svojou rytmickou kreáciou a s využitím pohárov ako hudobných nástrojov. Dôkazom, že dary prileteli na správnu adresu, a teda od jedného srdca k druhému, bola slza hrdosti v očiach mamičiek či úsmev na tvárach babičiek.
... v ZOS na Komenského ul.   Deň matiek si pripomenuli aj seniori. V Zariadení opatrovateľskej služby na Komenského ulici sa uskutočnilo divadelné predstavenie detí zo Spojenej školy v Pezinku. Deti prišli našim starým mamám zarecitovať a obdarovať ich vlastnoručne vyrobenými srdiečkami i obrázkami s kvetmi.
Deň matiek si pripomenula aj Základná organizácia Únie žien Slovenska. Po slávnostnom príhovore Eleny Matuskej sa tridsiatim piatim zúčastneným ženám a matkám prihovoril primátor Pezinka Oliver Solga. Úlohu ženy vyzdvihli aj príhovory a básne, ktoré zarecitovala Melánia Hájiková.
   Darčekom ku Dňu matiek bol i koncert muzikálovej a šanzónovej hudby s výstižným názvom Mama, a tiež pásmo, ktoré pripravilo Centrum voľného času. Koncert Kvietok pre mamu zorganizovala Základná umelecké škola Eugena Suchoňa.
...a v dennom centre na Hrnčiarskej ulici.   Oslavu Dňa matiek 2014 s kvietkom i pohostením pripravili tiež Základná škola s materskou školou Orešie a členovia Občianskej iniciatívy GRINAVA Drahomír Šmahovský, Eva Kulichová a Milan Grell s finančným príspevkom mesta Pezinok.

(r)

 


Ohodnoťte článok: