Program malokarpatského múzea

Marec 2014 / Prečítané 913 krát

MALOKARPATSKÉ  MÚZEUM

ul. M. R. Štefánika č. 4,   033/641 20 57

Výstavy: 20.2. – 4.5. Horí, horí! 3 – 140 rokov Dobrovoľného hasičského zboru v Pezinku

Stále expozície: Príbeh vína a Dejiny vinohradníctva a vinárstva pod Malými Karpatmi – expozície prezentujúce význam a dejiny vinohradníctva a vinárstva v Malokarpatskom regióne.

Otváracie hodiny
Pondelok: zatvorené, Utorok - piatok: 9.00 -12.00 h a 13.00 - 17.00 h, Sobota: 10.00 - 17.00 h, Nedeľa: 14.00 - 17.00 h

Interaktívna výstava Horí, horí! 3
   Malokarpatské múzeum v Pezinku otvorilo 20. februára 2014 novú výstavu s názvom Horí! Horí! 3, ktorú pripravilo v spolupráci s Dobrovoľným hasičským zborom Pezinok, Okresným riaditeľstvom Hasičského a záchranného zboru v Pezinku a mestom Pezinok. Jej témou je 140 rokov založenia Dobrovoľného hasičského zboru v našom meste a osemdesiateho výročia smrti zakladateľa zboru Františka von Meissla.
   Prípady podpaľačstva, profesionalizácia požiarnej ochrany či činnosť hasičských spolkov – nielen toto, ale oveľa viac uvidíte pri návšteve múzea. Pripravili sme pre vás možnosť vyskúšať si hasičský oblek či prilbu, pozrieť si filmy a rozprávky o hasičoch alebo vžiť sa do kože záchranára pri vyťahovaní ľudí z horiacej izby.
   Radi vás prevedieme výstavou, ktorá ukazuje vývoj hasičskej techniky. Rovnako máte príležitosť prezrieť si starú hasičskú striekačku vo dvore múzea. Pod vedením múzejnej pedagogičky poskytujeme detským skupinám či školám zábavné učenie prostredníctvom zážitku cez interaktívne programy a aktivity. Výstava slávnostne vyvrcholí 4. mája 2014, na sviatok sv. Floriána, patróna hasičov, kedy sa uskutoční slávnostná prezentácia novej publikácie, mapujúca požiarne dejiny mesta Pezinok. Ďalšie informácie nájdete na webovej stránke múzea www.muzeumpezinok.sk .