Simona Mičudová sa opäť predviedla vo vynikajúcej forme

Marec 2014 / Prečítané 780 krát

   Mladá plavkyňa, Pezinčanka Simona Mičudová, študentka Pezinského gymnázia momentálne štartujúca za plavecký klub SPK Bratislava, pokračuje vo výborných výkonoch aj v novom klube.
   V dňoch 27. 2. 2014 až 2. 3. 2014 štartovala na mimoriadne kvalitne obsadenom medzinárodnom plaveckom podujatí v Berlíne, kde si z viac ako 300 plavkýň z celej Európy, štartujúcich v rozplavbách jednotlivých disciplín, vyplávala finálové účasti v znakových disciplínach na 50 a 100 metrov ako jediná zástupkyňa zo Slovenska.
   Nasledujúci víkend sa zúčastnila ďalších kvalitne obsadených pretekov – Veľkej Ceny Trnavy. Aj na tomto podujatí sa je darilo a vybojovala zlatú medailu v disciplíne na 200 metrov znak a dve strieborné medaily na 100 metrov znak a 200 metrov polohové preteky.
   Úspešný začiatok sezóny potvrdila Simona účasťou na Krajských majstrovstvách žiakov v Bratislave dňa 17.3.2014, kde svojich päť štartov premenila na štyri víťazstvá a jedno druhé miesto. Týmito výkonmi potvrdila svoju nomináciu do reprezentácie Slovenska.

 

(r)