Volejbalistky Pezinka v semifinále play-off

Marec 2014 / Prečítané 788 krát

   Pezinské extraligové volejbalistky úspešne odštartovali svoje pôsobenie v tohtoročnom play-off. Hráčky VISTA real Pezinok mali pred sebou pomerne náročného a skúseného súpera KV MŠK Oktan Kežmarok. Prvý zápas odohrali na palubovke súperiek 8. marca. Úvodný play-off duel sa im podarilo vyhrať 3:1. V stredu 12. marca ich tak čakalo dôležité stretnutie, v ktorom privítali volejbalistky Kežmarku na pezinskej pôde. Pezinku šlo o veľa. V sérii viedol 1:0 a druhá výhra by mu zabezpečila postup do semifinále. Pezinský káder pod vedením trénera Pavla Bernátha túto výzvu zvládol na výbornú.
   Už v úvodnom sete sa prejavila vyrovnanosť oboch družstiev. Začiatočné doťahovačky bod po bode sa objavili následne aj v druhom sete. Pezinku sa oba podarilo vybojovať vo svoj prospech. Prvý zakončili za stavu 25:20, druhý 25:21 a v oboch servírovala záverečné podania blokárka Aleoscar Iriarte Blanco.
   V úvode tretieho setu dali hosťujúce hráčky domácim zabrať. Pezinčanky dobehli menšie bodové straty vyrovnaním na 8:8. Potom však otočili nepriaznivý vývoj a začali hrať svoju hru. Kežmarok chyboval najmä na príjme a nevedel si rady s dobre naservírovanými podaniami svojich protivníčok. Volejbalistky Pezinka to využili a výhrou v treťom sete 25:18 zdolali kežmarský káder 3:0. Zabezpečili si tak účasť v semifinále play-off.
   Za najlepšie hráčky tohto stretnutia boli po jeho skončení vyhlásené Mária Kostelanská za Pezinok a Monika Smák za Kežmarok.

 

(KG)

 


Ohodnoťte článok: