Pezinčania vystavovali v Senci

Marec 2014 / Prečítané 770 krát

   V prvom jarnom mesiaci sa uskutočnila v Galérii LABYRINT – Mestskom kultúrnom stredisku v Senci pod názvom IMPRESIE výstava diel poslucháčov Akadémie tretieho veku v Pezinku.
   Na vernisáži privítal prítomných hostí Mgr. Gabriel Wágner a odovzdal slovo kurátorovi výstavy Petrovi Ronecovi, ktorý predstavil tri kolekcie obrazov amatérskych maliarok Jaroslavy Wágnerovej, JUDr. Aleny Polakovičovej, Kvetoslavy Turanskej a amatérskeho rezbára Mgr. Antona Víznera a osobitne predstavil tvorbu členov Cechu slovenských keramikárov Márie a Oskara Hanúskovcov.
   Keďže otvorenie výstavy sa konalo 7. marca, v predvečer sviatku žien, odovzdal kurátor Peter Ronec prítomným autorkám symbolicky kvietok a zároveň keramickú plaketu, ktorú vyrobili špeciálne pre túto výstavu manželia Hanúskovci.
   Prítomných hostí potešil pedagóg ZUŠ Senec hrou na španielskej gitare, za čo zožal zaslúžený potlesk.

   Výstava bola inštalovaná v piatich samostatných priestoroch galérie Labyrint. Počas poločnej prehliadky jednotliví tvorcovia predstavili svoje diela a zodpovedalina dotazy hostí, ktorí svoje dojmy z výstavy zapísali do kroniky výstavy.

 

Peter Ronec

 


Ohodnoťte článok: