Grinavanka vo francúzskom Besancone

Marec 2014 / Prečítané 892 krát

foto: archív autora   Po minuloročnom síce upršanom, ale úspešnom zájazde do francúzskych miest Alyzay a Estaires sa dychová hudba GRINAVANKA spolu s mažoretkami ISIS z Bratislavy opäť po roku vrátila z účinkovania vo Francúzsku, zo slnkom zaliateho mesta Besançon, kde sa v dňoch 15.- 16. 3. 2014 konal medzinárodný GRAND CARNEVAL.
   Viacročná dobrá spolupráca dychovky s mažoretkami ISIS umožnila muzikantom z Grinavanky znovu ich sprevádzať na víkendovom festivale plnom hudby, tanca a pestrofarebných kostýmov.
   V sobotu sa konal sprievod v starobylom centre mesta, ktorý bol zakončený spoločenským večerom účastníkov festivalu v krásnom prostredí budovy divadla. 
   V nedeľu v dopoludňajších hodinách pokračoval náš program zvolávacím pochodom po meste. Hlavný program sa konal v popoludňajších hodinách, keď ulicami preplnenými čakajúcimi návštevníkmi prechádzal karnevalový sprievod zložený z 33 účinkujúcich súborov z Talianska, Nemecka, Francúzska, a zo Slovenska (mažoretky ISIS Bratislava a DH Grinavanka). Za krásneho slnečného počasia prechádzal 3 hodiny ulicami Besançonu bohatý pestrofarebný sprievod hudobníkov, tanečníkov, alegorických vozov, obsypaný konfetami od okolostojacich návštevníkov karnevalu. 
   Veľmi milé bolo, keď pri hraní skladby Škoda lásky sa k nám pripojili muzikanti z iných zahraničných súborov, ktorí si ju vedeli s nami zahrať a zaspievať.
   Plní nových zážitkov sme sa v noci vracali domov. Cestou sme sa zastavili na niekoľko hodín v Rakúskom meste Linz, na prehliadku kultúrnych pamiatok.
   Naša úprimná vďaka patrí organizátorom za pozvanie a starostlivosť o nás a mažoretkám ISIS Bratislava za príjemný spoločne strávený čas na tomto zájazde.
   Tešíme sa na ďalšie spoločné vystúpenia doma i reprezentáciu našej kultúry v zahraničí.

 

Peter Feder, DH Grinavanka