„Jááánošííík po tristo rokoch“ alebo večer s Radošincami

Marec 2014 / Prečítané 679 krát

FOTO TV Pezinok

   Jedným z perličiek februárového kultúrneho diania v Pezinku bolo predstavenie Radošinského naivného divadla „Jááánošííík po tristo rokoch“. Známe divadelné zoskupenie na čele s režisérom, hercom a autorom mnohých hier – Stanislavom Štepkom, sa predstavilo na pódiu Veľkej sály Domu kultúry 24. februára.
   Legenda o národnom hrdinovi tentokrát ožila v novom šate, ale s pôvodnými textami z roku 1970. Predstavenie „ Jááánošííík po tristo rokoch je vynovením azda najslávnejšej hry
„Jááánošííík“, ktorá bola najviac reprízovaným pôvodným divadelným titulom na Slovensku. Pezinské publikum pobavil divadelný príbeh s pôvodnou hudbou Ľubice Malachovskej-Čekovskej. K predstaveniu neodmysliteľne patrí živá hudobná, spevácka a tanečná skupina, ale aj nová javisková podoba. V rolách známych postáv z legendy sa predstavil súčasný herecký súbor. Nechýbal ani humor typický pre Stanislava Štepku. Hra polemizovala s otázkou potrebnosti alebo nepotrebnosti národných hrdinov. Zároveň otvorila priestor pre úvahy o tom, aký nevyhnutný a potrebný je nadhľad a humor v živote nás všetkých.

 

(KG)