„To si pamätám!“

Marec 2014 / Prečítané 831 krát

Potočná ul. 1979   Tak znie názov novej výstavy v mestskom múzeu v Pezinku inšpirovaný najčastejšou reakciou na starú známu fotografiu.
   A práve o tej je aktuálna výstava v priestoroch starej radnice – o čiernobielych záberoch mesta, jeho ulíc a stavieb; o informácii, ktorú momentky nesú, spomienkach, ktoré vyvolávajú, nostalgii, ktorú navodzujú. Mikropríbehy desiatok záberov, nezabudnuteľné body – kúpalisko, staré „korzo“ na Štefánikovej ulici, cukráreň a Grand hotel... vynárajúce sa obrazy, chute a vône spojené s konkrétnym miestom. Výstava kombinuje fotografie so spomienkami a reakciami Pezinčanov. Využíva pritom napr. aj komentáre z múzejnej facebookovej stránky, na ktorej sa staré zábery mesta pravidelne objavujú a prinášajú vítanú spätnú väzbu. Aj vďaka nej výstava vznikla a dúfame, že jej prostredníctvom získame od vás nové spomienky, nové príbehy a nové fotoprírastky pre náš archív.
   Výstava „To si pamätám!“ je pre všetkých záujemcov prístupná od 11. apríla do 31. mája 2014. Otvorenie výstavy sa uskutoční 11. apríla o 17. hodine.

 

(pp)


Ohodnoťte článok: