Kto je Tomáš Németh?

Marec 2014 / Prečítané 896 krát

Tomáš Németh v drese Long Beach Bombers   Pezinčan Tomáš Németh - hokejový útočník (roč. 1995) sa od detstva venuje ľadovému hokeju. Svoje prvé kroky začal v bratislavskom Ružinove, kde strávil 10 sezón. Medzitým 1 sezónu pôsobil v Trnave. V sezóne 2010/11 hral ešte za deviatakov ružinovského klubu a dokazoval svoj talent ako najproduktívnejší hráč vo svojej vekovej kategórii. V 32 zápasoch zaznamenal 100 bodov za 47 gólov a 53 asistencií. V doraste veľa príležitostí nedostával, odohral len 9 zápasov. Následne sa preto rozhodol po sezóne ako 16-ročný odísť „za veľkú mláku.“

Presun za „veľkú mláku“
Prišla lákavá ponuka posunúť sa hokejovo ďalej a Tomáš ju využil. Dostal sa do kolísky hokeja – Kanady. Do zámorského systému hokejových súťaží vstúpil prostredníctvom Great Metro Hockey League/GMHL a v nej hneď v prvom ročníku v tíme Elliot Lake Bobcats získal cenu pre najlepšieho nováčika ligy – Rookie Of The Year 2011/12. V danej sezóne dokázal získať 56 bodov (17G+39A) v 42 odohraných zápasoch.
   Pôsobenie vo WSHL V ročníku 2012/13 menil svoje pôsobisko, tentokrát sa sťahoval z Kanady do USA, kde začal hrávať vo Western States Hockey League (WSHL) v tíme Wichity Thunder Juniors. Úvod sezóny mu vyšiel vynikajúco. Bodoval, bavil sa hokejom až do momentu vážneho zranenia kolena, ktoré ho vyradilo na celú časť sezóny. Stačil odohrať, žiaľ, len 9 zápasov, ale dosiahol v nich vynikajúcich 19 bodov (9G+10A). Nasledovala operácia v Amerike a postupné liečenie a regenerácia, ktoré prebiehalo na Slovensku. Tomáša však ani toto nepríjemné zranenie neodradilo a ešte viac sa zahryzol do prípravy na ďalšiu sezónu. Zdravotne sa dokázal dať do poriadku a po absolvovaní tvrdej letnej prípravy sa koncom augusta premiestnil znova do Spojených štátov, ale tentoraz viedli jeho kroky z Kansasu do Kalifornie.
V tomto ročníku 2013/14 prestúpil v rámci WSHL do iného amerického celku, a to do kalifornského Long Beach Bombers v meste Lakewood. V doterajších 41 odohraných zápasoch základnej časti ligy sa Tomášovi darilo veľmi dobre, keď dosiahol vynikajúcich 105 kanadských bodov. Z toho dal 30 gólov a pridal 75 asistencií. Vo svojom tíme patrí medzi najproduktívnejších hráčov a tiež patrí k špičke najlepších v lige. Po základnej časti mu patrilo celkové 1. miesto v počte asistencií v celej lige – dosiahol ich 75. V kanadskom bodovaní skončil celkovo na druhej priečke a s tímom obsadil 4.miesto. Treba však pripomenúť, že Tomáš patrí k najmladším v tíme, kde sú hráči starší od neho aj o tri roky. Je skvelé, že sa dokázal uchytiť a určite nepovedal ešte posledné slovo a budeme o jeho talente a skvelých výsledkoch ešte počuť. Momentálne sa Tomáš so svojim tímom pripravuje na play off semifinále
divízie, kde sa stretne s prvým celkom Fresno Monsters.
   Tomášovi do budúcnosti prajeme v prvom rade hlavne zdravie a veľa úspechov v jeho športovej kariére, ale aj osobnom živote.

 

(pv)