Pezinský plavecký maratón 2014 absolvovalo 482 ľudí

Marec 2014 / Prečítané 999 krát

   Pezinský plavecký maratón 2014 sa konal 21. a 22. marca. Odštartoval ho primátor Pezinka Mgr. Oliver Solga v piatok na poludnie hlasným výstrelom. Po prvý raz sa na plaveckú 24-hodinovku prišiel pozrieť predseda Bratislavského samosprávneho kraja Ing. Pavol Frešo. Organizáciu a dohľad nad priebehom podujatia zabezpečovali pracovníci Mestskej plavárne, Mestského podniku služieb a Plaveckého klubu Pezinok.
   Deviaty ročník maratónu v plávaní si nenechali ujsť členovia športových klubov, žiaci a študenti pezinských škôl, hasiči a záchranári, policajti, podnikatelia, baníci ako aj verejnosť. Celkový počet účastníkov sa tento rok vyšplhal na 482 (v roku 2013 ich bolo 473). Spoločnými silami zaplávali 2552 dĺžok, teda viac ako 63 kilometrov.
   Najmladšou účastníčkou bola tento rok Terézia Gregušová narodená v novembri 2012. Najstarším plavcom bol pán Pavel Balážik narodený v roku 1929. Najrýchlejšou plavkyňou v kategórii do 15 rokov sa stala členka Plaveckého klubu PKPK Pezinok Ema Podhorná a najrýchlejším plavcom do 15 rokov bol jej klubový kolega Jaroslav Fleischhacker. V kategórii od 15 do 18 rokov plávali najrýchlejšie Ingrid Kováčová a Juraj Polák. Medzi plavcami do 50 rokov obdržali ocenenia Gabriela Lalinská a Karol Jurák. Najrýchlejšími plávajúcimi nad 50 rokov boli Alena Gusejnová a Viliam Kalčok. Najpočetnejšou rodinou medzi zúčastnenými boli tento rok Lošonskí s počtom osôb sedem.
   Gusejnová a Viliam Kalčok. Najpočetnejšou rodinou medzi zúčastnenými boli tento rok Lošonskí s počtom osôb sedem.
   O rok oslávi Pezinský plavecký maratón 10. narodeniny a opäť sa ho budú môcť zúčastniť všetci milovníci plávania z Pezinka a okolia.
   Veľké poďakovanie patrí spoluorganizátorom a to celému Plaveckemu klubu Pezinok, pracovníkom Mestského podniku služieb, zdravotníkom Slovenského červeného kríža, ale aj jednotlivým sponzorom ktorí podporili uvedené podujatie: Vitana Slovensko, Mondelez Bratislava, Rauch, Bageta - Ing. Gottschall, Pekáreň Častá, Pizza Tedano, Igor Angel, Robo Krátky, Ivan Koller, Ing. Pavelka, Ing. Slováček, p. Sadloň, p.Veselý.

 

(KG)

 


Ohodnoťte článok: