Pomôž svojmu mestu – primátor pozýva na jarnú brigádu

Marec 2014 / Prečítané 915 krát

   Dobrovoľné brigády organizované vedením mesta a Združením pezinských vinohradníkov a vinárov vstupujú do piateho roku svojej existencie. Za viac ako štyri roky sa ich zúčastnili už stovky Pezinčanov, ktorí urobili veľký kus práce. Niektorí chodia pravidelne, iní občas. Všetkým ale patrí moje srdečné poďakovanie.
   V rámci protipovodňových aktivít sme vyčistili stovky metrov melioračných kanálov a potokov, obnovili sme opustené ovocné sady, vyčistili studničky a vysadili sme viac ako 60 ovocných stromov.
   V tomto roku by sme sa chceli venovať najmä brigádam v lokalite Panský chodník od Novomeského ulici až po Krížnu. Tu by sme chceli hlavne odstrániť náletové dreviny popri ceste, obnoviť oplotenie vinohradov a vyčistiť kanál popri ceste. Najmä obnovením rigolu popri ceste by sme zabránili pri „ veľkej vode “ tomu, aby stekala na sídlisko Sever a zaplavovala cestu na Suvorovovej ulici.
   Prvá „ veľká “ brigáda bude v sobotu 26. apríla o 8.00 hodine. Zraz je na autobusovej zastávke na Severe. Náradie a pracovné rukavice zabezpečia organizátori. Vítaní sú najmä majitelia motorových píl a krovinorezov.
Roboty je veľa, a preto budeme radi, keď sa do verejnoprospešných prác zapojí čo najviac obyvateľov. Veríme, že nás „ v štichu“ nenechajú tentokrát najmä „Severania“.
   Na okraj pozvánky treba tiež povedať, že naše brigády nie sú len o práci, ale aj o priateľskej atmosfére s malým občerstvením a dobrým vínom. Pozývam vás teda, milí spoluobčania, na prvú jarnú brigádu a teším sa na spoluprácu.

 

Oliver Solga, primátor mesta Pezinok