Pozvánka na Vínne trhy 2014

Marec 2014 / Prečítané 811 krát

   Tradičná súťaž najlepších vín Slovenska „Vínne trhy Pezinok 2014“ mala v dňoch 21. a 22. marca svoju pracovnú časť v hoteli Vinársky dom. Tu zasadala odborná komisia, ktorá hodnotila rekordných 605 vín. Porota udelila zlaté, strieborné a bronzové medaily a osem rovnocenných najvyšších titulov „Šampión“. Tento titul získalo víno Rizling vlašský výrobcov Víno Mrva & Stanko, Trnava, ďalej Pálava 2 z firmy Elesko, Bratislava, Cabernet Sauvignon od Agrovinolu Vinodol, Rosé Cabernet Sauvignon od Vinkovy Pezinok, ďalší Rosé Cabernet Sauvignon od Víno Matyšák, Pezinok, šiesty titul získalo Cuvée, Víno Mrva & Stanko, Trnava, Víno Matyšák, Pezinok získalo titul aj za Cabernet Franc, a posledný šampión bol za šumivé víno Sekt Blanc de blancs od Vinohradníctva Pavelka a syn z Pezinka.
   Domácich milovníkov vína iste poteší, že nielen medzi šampiónmi, ale aj v celkovom hodnotení dosiahli vinohradníci a vinári z Pezinka množstvo medailí a ocenení. Blahoželáme.
   Cenu primátora, ktorá sa udeľuje najlepšie hodnotenému domácemu vinárovi a vínu vyrobenému z pezinského hrozna, získal vinohradník a vinár Milan Skovajsa (okrem toho získal aj dve zlaté medaily v najvyššom hodnotení).
   „Vínne trhy 2014“ budú v Pezinskom kultúrnom centre pre verejnosť otvorené v piatok 4. apríla od 15.00 do 21.00 h, slávnostné otvorenie a odovzdávanie ocenení bude o 16.00 h.
V sobotu 5. apríla bude podujatie pokračovať od 13.00 do 21.00 h.

 

(ra)

 


Ohodnoťte článok: