Pezinok sa opäť zapojil do Národného týždňa manželstva

Február 2014 / Prečítané 1309 krát

   Dni od 10. do 16. februára boli venované všetkým, ktorí nosia manželskú obrúčku. Prebiehal totiž Národný týždeň manželstva, do ktorého sa už po niekoľkýkrát zapojil aj Pezinok viacerými zľavami, akciami a podujatiami. Zámerom je ocenenie, povzbudenie a rozvíjanie manželských vzťahov.
   Táto myšlienka vznikla vo Veľkej Británii v roku 1997 pod názvom Marriage Week. Postupne sa rozšírila do viacerých štátov Európy a prekročila už aj hranice nášho kontinentu. Slovensko sa do iniciatívy Národného týždňa manželstva zapája od roku 2011 vďaka rovnomennému občianskemu združeniu. Každoročne sa mení motto kampane, ktoré tentokrát znelo „Manželstvo viac ako papier“.
   V Pezinku zastrešuje organizáciu Národného týždňa manželstva Centrum pre rodinu. O spoluprácu prejavili v našom meste záujem aj katolícka a evanjelická cirkev, niektoré prevádzky ako aj Pezinské kultúrne centrum a Klub spoločenských tancov. Vo vybraných kaviarňach a reštauráciách mohli počas vyhradeného týždňa manželské dvojice využiť špeciálne zľavy. Hneď v pondelok sa pri tejto príležitosti konal Tanečný večer v Dome kultúry pod vedením profesionálnej lektorky. Tancujúcim manželským dvojiciam pomohlo so strážením ratolestí miestne materské centrum. V porovnaní s predošlým rokom sa počet zapojených párov v našom meste zvýšil.
   V rámci Národného týždňa manželstva sa uskutočnila aj psychologická prednáška v Dennom centre na Kollárovej ulici. Odborník množstvu prítomných poslucháčov vysvetlil, že rozdiely medzi partnermi nemusia byť vždy dôvodom na konflikt.

 

(KG)

 


Ohodnoťte článok: