Jubilejný 20.Ples farnosti

Február 2014 / Prečítané 1880 krát

Organizátor podujatia a mestský poslanec František Féder, primátor Oliver Solga a farár Ján Ragula na slávnostnom otvorení plesu. FOTO Ján Štrba

   V našom meste v priebehu ostatných desaťročí bolo niekoľko spoločenských podujatí – plesov, zábav či majálesov, ktoré sľubovali, že sa stanú pravidelnými či dokonca tradičnými. Podarilo sa to však len jednému, a to Plesu farnosti. Ten sa stal významným kultúrno-spoločenským podujatím a stále sa teší veľkej popularite a návštevnosti.
   V tomto roku sme si pripomenuli jeho jubilejný dvadsiaty ročník. Hlavným organizátorom je už od začiatku Rímskokatolícky farský úrad v Pezinku s výraznou podporou mesta Pezinok a Pezinského kultúrneho centra. Každoročná úspešná realizácia by však nebola možná bez obetavých ľudí na čele s Františkom Féderom a jeho spolupracovníkmi. Výťažok tohoročného plesu vo výške 950 € išiel opäť na opravu Farského kostola. Tento rok sa ples uskutočnil 7. februára v Pezinskom kultúrnom centre a zabávalo sa na ňom viac ako šesťsto ľudí z Pezinka a širokého okolia. Podľa štatistiky organizátorov sa za dvadsať rokov Plesov farnosti zúčastnilo viac ako jedenásť tisíc návštevníkov. V tombole sa po dobu jeho existencie vybralo viac ako 17 000 €. Najmä v ostatných rokoch idú vybrané peniaze na opravu Farského kostola, ale aj v minulých rokoch výťažok z plesov vždy smeroval na dobročinné účely. Želáme preto tomuto úspešnému podujatiu a jeho organizátorom do ďalšieho desaťročia veľa úspechov a veľa spokojných „plesajúcich“ Pezinčanov.

 

(ra)


Ohodnoťte článok: