Päťkrát strieborná plavkyňa – Simona Mičudová

Január 2014 / Prečítané 1026 krát

   Simona Mičudová, členka Plaveckého klubu Pezinok, úspešne zakončila sezónu 2013. Koncom minulého roka sa zúčastnila Majstrovstiev Slovenska juniorov a seniorov v Trenčíne, z ktorých sa vrátila s piatimi striebornými medailami na krku. Päťkrát druhé miesto zaplávala na znakárskych tratiach, pričom dvakrát sa umiestnila v juniorskej a zároveň seniorskej kategórii súčasne. Simona, ktorá si tak vyplávala pozíciu 2. najlepšej plavkyne republiky na spomínaných tratiach, spolu s trénerkou Naďou Kudelovou označila tento úspech za doposiaľ najcennejší. Trénerka navyše vidí v mladej zverenkyni perspektívu pre ďalšie napredovanie.
   Za každým dosiahnutým športovým cieľom možno v neposlednom rade hľadať nadanie, ale dôležitú úlohu zohráva tréningový režim. Ten študentka pezinského gymnázia podľa slov trénerky vzorne dodržiava.
   Pezinský plavecký klub má v súčasnosti vo svojich radoch približne 200 mladých plavcov, prevažne detí vo veku od 6 do 15 rokov. Po zimnej prestávke začínajú opäť trénovať, aby boli s čerstvými silami pripravení na nové súťaže, ktoré budú pribúdať na jar.

 

(KG)


Ohodnoťte článok: