Volejbalistky Pezinka bojujú v Extralige o 5. až 9. miesto

Január 2014 / Prečítané 787 krát

   Ženský volejbalový káder Pezinka sa v druhej časti extraligovej sezóny 2013/2014 dostal do skupiny o 5. až 9. miesto. V základnej časti obsadili hráčky VISTA real Pezinok so ziskom 21 bodov 4. priečku v tabuľke. Do hry o medaily proti VK Doprastav Bratislava a VK Slávia EU Bratislava postúpili z úvodnej extraligovej skupiny prvé dve družstvá a to UKF Nitra s počtom bodov 26 a KV MŠK Oktan Kežmarok s 23 bodmi. Tretí skončil VŠK Paneurópa.
   Spolu s Pezinčankami a Pan-európou sa v rovnakej skupine ocitli VK Spišská Nová Ves, COP Nitra a VC Univerzita J. Selyeho Komárno.
   Pezinské volejbalistky si v 2. časti extraligy počínali od úvodu dobre. V prvom kole, 4. januára, zdolali súperky z Komárna 3 – 1. Následne, 8. januára, odohrali duel na pôde Pan-európy, ktorý zvládli hladko 3 – 0. Tretie kolo bolo pre Pezinčanky oddychové a určite venované príprave na nasledujúci domáci zápas proti Spišiačkam, ktorý bol naplánovaný na 25. januára v Športovej hale VTC na Komenského ulici.
Po treťom kole zápasov sa ako najsilnejší súper Pezinka ukázala práve Spišská Nová Ves, ktorá pred ním s nahratým počtom bodov 28 zasadla na vrchol priebežnej tabuľky s tesným jednobodovým náskokom. Za nimi nasledujúca Paneurópa strácala na pezinské družstvo po treťom kole päť bodov.
   Celkovo má skupina o 5. až 9. miesto desať kôl stretnutí. Posledné z nich sa budú odohrávať začiatkom marca. V skupine o 1. až 4. miesto sa po úvodných dueloch do čela tabuľky prebojovali hráčky Doprastavu.

 

(KG)


Ohodnoťte článok: