Výkladový slovník pezinčiny má II. doplnené vydanie

Január 2014 / Prečítané 1279 krát

   Krátko pred Vianocami som objavila na pultoch kníhkupectiev II. doplnené vydanie výkladového slovníka pezinčiny. Neváham a pýtam sa preto autora Laja Slimáka, známeho tiež pod „pseudonymom“ strýco Lajo...

l Čo ťa viedlo k II. vydaniu známeho slovníka?
Nuž, bolo to predovšetkým to, že prvý slovník sa minul a ľudia si ho naďalej pýtali. Ale aj to, že sa mi doma nazhromaždil dostatok nových slovíčok a zaužívaných výrazov na to, aby malo nové vydanie zmysel. Nie menej zohralo svoju rolu aj občianske združenie P.R.D., ktoré mi ponúklo finančnú pomoc.

l Aké rozdiely sú teda medzi prvým a druhým vydaním slovníka ?
Druhé vydanie slovníka obsahuje viac ako 50 nových slovíčok, takmer 20 nových slovných spojení a zaužívaných výrazov a aj dve nové poviedky v pezinčine. Nový slovník nemá priložené DVD, ale má dve záložky v pezinských farbách. Práve o tieto záložky som bol požiadaný niekoľkými dvojicami, aby si mohol zvlášť označiť svoje miesto partner alebo partnerka.

l Kde všade možno slovník kúpiť ?
Slovník je v bežnej distribúcií v mnohých slušných kníhkupec Pezinskej informačnej kancelárií na Radničnom námestí. Pre pohodlných alebo záujemcov mimo Slovenska je dostať aj v internetových knižných obchodoch.

l Čomu sa venuješ teraz? Máš nejaké literárne predsavzatia do nového roka ?
Keďže sviatky som strávil v nemocnici, venujem sa teraz hlavne svojmu zdraviu a kondícií. Literárne predsavzatia nemám, ale dal som sľub jednému vydavateľovi, že do konca roka napíšem knižku poviedok. Jedna poviedka je už aj na svete, čaká ma však ešte veľa práce.

 

Monika Čárska

 


Ohodnoťte článok: