Vo vode Pezinčania opäť úspešní

December 2013 / Prečítané 1201 krát

   Dňa 9. novembra 2013 sa v Trenčíne uskutočnili plavecké preteky o Pohár mesta Trenčín. Pri účasti 338 pretekárov z 30 klubov Slovenska a Čiech sa pretekalo len v kategórii „open“. V individuálnych štartoch si najlepšie počínala Simona Mičudová, ktorá tri zo svojich štyroch štartov premenila na medailové pozície. Zlato získala v disciplíne 200 m znak a k tomu pridala 2 strieborné medaily na 50 m znak a 100 m polohový pretek.
   Nasledujúci deň, 10. novembra, sa v Bratislave konali Majstrovstvá Bratislavského kraja kategórie C, kde si zmerali sily 9 a 10 ročné deti. Pezinský plavecký klub na týchto majstrovstvách úspešne reprezentoval Timothy Kiš, ktorý si na 100 m prsia vyplával bronzovú medailu.
   Potešiteľné je, že aj v najmladších vekových kategóriách 7 a 8 ročných detí sme na ďalších novembrových pretekoch Plaveckých nádejí, ktorých sa zúčastnilo celkovo 229 plavcov z 22 klubov Slovenska, mali svojho zástupcu na stupni víťazov. V bratislavských vodách si dobre počínala Simona Michalcová, ktorá pri svojom prvom štarte získala hneď 2 strieborné medaily na 25 m voľný spôsob a 25 m znak.
   Týmto sa skončila kvalifikačná časť jesennej plaveckej sezóny a nasledovať budú už len Zimné majstrovstvá Slovenska v jednotilivých vekových kategóriách.

 

Oľga Podhorná

 


Ohodnoťte článok: