Rast mladých hráčov v Basketbalovom klube Pezinok

December 2013 / Prečítané 1603 krát

   Basketbalovému klubu Pezinok sa v treťom roku jeho existencie podarilo získať dostatok finančných prostriedkov na prihlásenie družstva kadetov do celoslovenskej a družstvo žiačok do oblastnej súťaže. Obe družstvá v zápasoch postupne nadobúdajú viac a viac skúseností, zručností a hernej vyspelosti, čo sa prejavuje na ich výsledkoch v zápasoch.
   V nedeľu 3.11. sa konal zápas s družstvom MBK Karlovka Bratislava "B" - tento zápas sa niesol v duchu výraznej prevahy Pezinčanov. Polčas tohto zápasu skončil 49:21 a zaznením záverečného klaksónu sa stretnutie skončilo a na tabuli svietil výsledok 108:33 a tak družstvo BK Pezinok zaznamenalo prvú domácu výhru a prekonalo 100 bodovú hranicu.Tabuľku našich strelcov vedie:
1. Tomáš Praženka 175 bodov
2. Denis Kuznecov 126 bodov
3. Matúš Skovajsa 75 bodov
4. Dávid Šefčík 72 bodov
5. Filip Duffala 64 bodov
6. Frederik Fargaš 37 Bodov
7. Tomáš Rolko 30 bodov
8. Marek Šimo 27 bodov
9. Jozef Šimo 23 bodov
10. Peter Stročka 17 bodov
11. Bruno Kollár 17 bodov
12. Martin Mihalovič 5 bodov
13. Adam Rudavský 5 bodov

   Naše dievčenské družstvo v sezóne 2012/2013 bolo prihlásené do súťaže kde hralo mimo postup a kde naberalo prvé svoje skúsenosti so súperkami o rok mladšími. V momentálne prebiehajúcej sezóne 2013/ 2014 sú prihlásené do svojej kategórie "žiačky" kde hrajú s družstvami, ktoré majú dlhoročné skúsenosti so súťažou a sú vekovo vyrovnanejšie.

Družstvo žiačok tvorí :
Beňačková Nina, Baďurová Katarína, Dianišková Recca, Duffalová Barbora, Hanúsková Patrícia, Hanúsková Nikol, Oškerová Veronika, Zelinková Radka, Šmondrková Barbora, Rudavská Katarína, Švajčíková Kristína, Osuská Kristína, Kročková Laura.

   Týmto by sme sa chceli aj poďakovať verným fanúšikom basketbalu, ktorí sa v čoraz
väčšom počte zúčastňujú na domácich zápasoch družstva kadetov a tým vytvárajú pre domáce družstvo vynikajúcu atmosféru a šiesteho hráča v družstve. BK Pezinok

Informácie o našom klube nájdete na webe: www.bkpezinok.sk , facebook: basketbal pezinok

 


Ohodnoťte článok: