Nové možnosti cestovania medzi Bratislavou a Pezinkom

December 2013 / Prečítané 1538 krát

   V pripravovanom Cestovnom poriadku železničnej osobnej dopravy pripravila Železničná spoločnosť Slovensko pre Pezinčanov novú ponuku spojov. Medzi Bratislavskou hlavnou stanicou a Pezinkom bude premávať celkom 10 nových vlakových spojení.
   Dva nové vlaky budú premávať v čase rannej dopravnej špičky v smere Pezinok – Bratislava hl. st., teda Pezinčania sa už viac nemusia obávať o miesto na sedenie a pohodlné cestovanie, keďže prestupný terminál v Pezinku bude východiskovou železničnou stanicou nových vlakov. Vlaky sú vedené v časovej polohe tak, aby zabezpečovali kvalitný návoz do Bratislavy všeobecne na siedmu a ôsmu rannú hodinu pre našich cestujúcich.
   Tri nové vlaky budú premávať v čase popoludňajšej dopravnej špičky v smere Bratislava hl. st. – Pezinok. Vedené budú v časovej polohe po 14., 15. a 16. hodine.
   Vyššie uvedené riešenie prinesie Pezinčanom 15 minútový interval vlakov ráno smerom do Bratislavy a 20 minútový interval vlakov popoludní v smere z Bratislavy v najexponovanejšom čase dopravnej špičky.
   Celkovo bude v nasledujúcom roku v pracovných dňoch Pezinčanom slúžiť 60 vlakov.
   Železničná spoločnosť Slovensko vytvorila ponuku najmä s cieľom zvýšenia kvality a pohodlia cestujúcich prepravovaných na tomto traťovom úseku. Zároveň uvedenými krokmi prispievame k rozvoju IDS BK, kedy zabezpečujeme dostatočnú kapacitu spojov na prestupnom terminály IDS v Pezinku.
   Cestujúci si tak od 15. decembra 2013 môžu konečne povedať, že kedykoľvek prídu na prestupný terminál v Pezinku majú k dispozícii rýchle, kvalitné a pohodlné vlakové spojenie s hlavným mestom. Vďaka cestovaniu vlakom sa vyhnú nepríjemným zápcham a neprimerane dlhému cestovaniu počas dopravnej špičky.
    Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. ponúka ďalej svojim zákazníkom širokú paletu zliav a výhodných ponúk tak pre jednotlivcov ako aj veľké skupiny šitých na individuálne potreby zákazníka.
   Všetky informácie ohľadom vlakových spojení, cien a služieb získate na zákazníckej linke 18 188, www.slovakrail.sk  alebo e-mail: cestovny.poriadok@slovakrail.sk .