Spolupráca školy a reštaurácie

December 2013 / Prečítané 1354 krát

   SOŠ na Komenského ulici v Pezinku ponúka odborné vzdelávanie pre mladých ľudí, ktorí majú chuť pracovať v gastronómii a službách. Úroveň školy nezávisí iba od pedagógov, ale aj od žiakov, ktorí do školy prichádzajú, od hodnôt a zásad, ktoré im poskytla rodina. Je dôležité, aký majú postoj k sebe, k štúdiu, k svojmu budúcemu povolaniu. Ak majú chuť na sebe pracovať, obetovať svoj voľný čas a ak sa nájde niekto, kto sa ich ujme, úspech je len otázkou času.
   13.11. 2013 sa konal 2.ročník súťaže Žilinská gastronomická jeseň. V Hoteli Holiday Inn v Žiline sa, okrem iného, „predvádzala“ vo veľkom Jeseň na tanieri (jedlá z diviny a plody našich lesov). Tibor Samaranský, šékuchár z Reštaurácie Vinum Galeria Bozen v Pezinku a zároveň inštruktor odborného vzdelávania, sa rozhodol pripraviť na súťaž dvoch žiakov - kuchárov SOŠ a súťažil aj on sám. Vyplatilo sa, získal zlato v kategórii senior. Juniori Patrik Svetlák získal striebro a Kristián Gubricza piate miesto.
   Ďakujeme Tiborovi Samaranskému, šéfkuchárovi VGB, Erikovi Nitschneiderovi, manažérovi reštaurácie VGB, ktorí sa venujú odbornému vzdelávaniu budúcich gastronómov a hlavne, ich šéfovi, Petrovi Matyšákovi, ktorý profesionálnemu tímu dal srdce a vdýchol dušu.

 

Elena Jurčíková, riaditeľka školy